کدخبر: ۲۰۱۸۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

علت تاخیر در رونق بازار مسکن

باشگاه خبرنگاران جوان : عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن گفت: با توجه به انباشت تقاضا در این بازار و ارائه تسهیلات لازم از سوی دولت، جهش قیمتی کاذب در این بازار، ایجاد نمی‌شود.

ایرج رهبر عضو انجمن انبوه‌سازان استان تهران اظهار کرد: ارائه تسهیلات خرید مسکن با نرخ سود 8 درصد در مناطق غیرفرسوده و نرخ سود 6 درصد در مناطق فرسوده تهران می‌تواند زمینه‌ساز رونق بازار مسکن شود و دولت نباید هیچ محدودیتی در زمینه ارائه تسهیلات داشته باشد .

وی در ادامه افزود: در گذشته محدودیت هایی در زمینه تسهیلات و اعتبارات بانک مسکن وجود داشت، به طوریکه تنها 82 هزار فقره تسهیلات به خریداران پرداخت می‌شد، همین موضوع باعث شد، رونق مسکن به تاخیر بیافتد.

عضو انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهران با بیان اینکه دولت طرح‌های جدیدی برای تسهیلات مسکن در نظر گرفته است، گفت: در صورتیکه متقاضیان در بانک مسکن سپرده‌گذاری کنند، بعد از 5 ماه می‌توانند یک برابر سپرده‌گذاری را تسهیلات دریافت کنند و بعد از گذشت ده ماه دو برابر سپرده را تسهیلات دریافت کنند.

رهبر تاکید کرد: دولت باید امکانات و تسهیلات لازم را در بافت‌های فرسوده برای توسعه‌گران فراهم کند تا رونق در این مناطق نیز ایجاد شود.

لزوم افزایش قیمت مسکن بیش از نرخ تورم

عضو انجمن انبوه‌سازان درباره وضعیت بازار مسکن نیز گفت: انتظار می‌رود بعد از رکود 2 ساله‌، قیمت‌ها در این بازار افزایش یابد.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته انباشت تقاضا برای بازار مسکن ایجاد شده است، گفت: با توجه به انباشت تقاضا در این بازار و ارائه تسهیلات لازم از سوی دولت، جهش قیمتی کاذب در این بازار ایجاد نمی‌شود.

رهبر تاکید کرد: افزایش قیمت در بازار مسکن باید بیش از نرخ تورم باشد، چراکه انگیزه توسعه‌گران و سرمایه‌گذاران برای ورود به این بازار بیشتر می‌شود.

وی در خاتمه یادآور شد:  تولید مسکن در گروی افزایش قیمت بیش از نرخ تورم است.