کدخبر: ۲۱۴۰۳۰ لینک کوتاه

سامانه جامع صنعت ساختمان (کارگشا) رونمایی شد

اقتصادنیوز: در مراسمی با حضور کارشناسان صنعت ساختمان و اصحاب رسانه ، سامانه جامع صنعت ساختمان (کارگشا) معرفی و رونمایی شد.

به گزارش اقتصاد نیوز، در نشست خبری این مراسم که روز سه شنبه برگزار شد ، مدیران و دست اندرکاران این سامانه و کارشناسان این حوزه، اهداف و دلایل لزوم راه اندازی چنین سامانه‌ای و همچنین مزایای آن را برای فعالان صنعت ساختمان و خریداران املاک شرح دادند.

بر اساس این گزارش،‌ در این نشست مطرح شد؛ عدم انسجام و یکپارچگی اطلاعات فنی و اجرایی در حوزه صنعت ساختمان، موجب شده است علاوه بر رشد قیمت تمام شده از کیفیت، ایمنی و سرعت پیشرفت مورد انتظار، بهره‌مند نباشیم. مجموعه اجرایی سامانه صنعت ساختمان تلاش کرده است با ایجاد فرهنگ استفاده از خدمات مهندسی، با استقرار بر بستر وب و موبایل تحولی شگرف در این حوزه ایجاد کند.

در این مراسم عبدالرضا جباری بنیانگذار سامانه جامع آنلاین صنعت ساختمان، اهداف و چشم انداز این سامانه را برای اصحاب رسانه بازگو کرد.

وی در ابتدا با معرفی مختصر این سامانه گفت: کارگشا خدمات مهندسی در بخش ساختمان را متحول کرده و سرعت و سهولت وضعیت اقتصادی ارائه خدمات مهندسی را قطعی نموده است.

وی افزود: در 28 سال گذشته، به مشکلات و مصائب موجود زیادی در مطالعات، طراحی و اجرا برخورد کردم. به همین دلیل از سال 90 به فکر تحول در این خصوص افتاده و پس از شراکت در یک شرکت IT و آشنایی با کسب و کار دیجیتال، وارد این عرصه شدم. به نظر من جامعیت اطلاعات و خدمات فوق تخصصی در زمینه ساختمان و شهرسازی می تواند این سامانه را از سایر تلاش های صورت گرفته در این حوزه تا به حال متمایز کند.

البته محتوا و سامانه معرفی شده هدف نهایی تیم اجرایی نیست. ما قصد داریم در آینده اهداف جدی تر و هیجان انگیزتری را دنبال کنیم.

وی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به این که این سامانه رهبری تحول در ارائه خدمات مهندسی در سطح کشور را عهده دار شده است، ابراز امیدواری کرد که سامانه جامع صنعت ساختمان سرمنشا تحولاتی مثبت در این حوزه باشد.

کارگشا