کدخبر: ۲۲۹۷۷۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دولت تصویب کرد

اختصاص منابع جدید به مسکن مهر

اقتصادنیوز: هیات وزیران در جلسه امروز خود به ریاست حسن روحانی رییس جمهوری، مواد دیگری از لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها را به تصویب و به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا، این لایحه با هدف بررسی و شناخت منابع درآمدی شهرداری ­های کشور و چگونگی اصلاح و تامین منابع جدید برای جایگزین شدن با درآمد فعلی شهرداری­‌ها در جهت توسعه شهری و ایجاد خدمات مورد نیاز شهروندان تهیه شده است.

بهره گیری از ابزارهای مختلف تامین مالی و روش های اجرایی جلب مشارکت بخش خصوصی متناسب با پروژه­‌های شهری و پیش‌­بینی تضمین های کافی، افزایش کارایی و ضمانت اجرایی برای کسب عوارض و درآمدهای قانونی شهرداری، اصلاح و تقویت منابع موجود درآمدی و تامین منابع جدید به منظور حداقل استفاده از درآمدهای دولت و کاهش وابستگی مالی شهرداری­ها به منابع درآمدی دولتی، افزایش سهم شهرداری­‌ها از محل عواید حاصل از قانون مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح ساز و کار وصول عوارض نوسازی و عمران شهری، از دیگر اهداف لایحه یاد شده است.

اختصاص بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال برای حمایت های مالی و زیربنایی از مسکن مهر

دولت در اجرای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر اختصاص مبلغ ۶۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای تخفیف عوارض پروانه ساخت، بیمه کیفیت، حمایت های مالی، آماده سازی، محوطه سازی، تامین خدمات زیربنایی و روبنایی و ساخت مساجد و نظارت عالیه بر ساخت و سازهای مسکن مهر موافقت کرد.

بررسی گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص «پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان»

در ادامه جلسه امروز هیات دولت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی در خصوص پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان و خدماتی که توسط این پایگاه اطلاعاتی عرضه می­ شود، به هیات وزیران ارایه داد.

تشکیل پایگاه مذکور با هدف ایجاد شفافیت در عملکرد سازمان ­های حوزه رفاهی کشور، دسترسی به اطلاعات لازم برای این سازمان ­ها جهت تمرکز خدمات بر گروه ­های هدف، امکان استفاده همزمان از چند سرویس و شفافیت در ارایه خدمات از سوی سازمان ­ها به دولت و مردم صورت گرفته است.

همچنین در این پروژه براساس اطلاعات موجود، خدماتی از قبیل داشبورد مدیریتی جهت ارایه تصویر کلی از وضعیت رفاهی کشور، سامانه استعلام وضعیت رفاهی، خدمات بر خط حوزه رفاه به سازمان­ های ذی­ربط، استخراج اطلاعات لازم برای سیاست­‌گذاری، استخراج و تکمیل آمارهای ثبتی، امکان پایش فرآیندها بالاخص فرآیندهای مالی و بودجه و ایجاد پرونده‌های اقتصادی اجتماعی خانوار طراحی و پیاده­‌سازی شده است.