کدخبر: ۲۵۰۰۷۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
معارفه محمد شریعتمداری به عنوان وزیر جدید تعاون،کار و رفاه اجتماعی

معارفه محمد شریعتمداری به عنوان وزیر جدید تعاون،کار و رفاه اجتماعی

اقتصاد نیوز: مراسم تکریم و معارفه وزرای تعاون،کار و رفاه اجتماعی امروز با حضور علی ربیعی،وزیر سابق تعاون، انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارتخانه و محمد شریعتمداری وزیر جدید در محل وزار کار آغاز شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، در ابتدای مراسم انوشیروان محسنی بندپی ،سرپرست وزرات کار با اشاره به اقداماتی که در وزار کار انجام شده است گفت: 11 میلیون جمعیت حاشیه نشین شهری بیمه همگانی سلامت شدند. افزایش مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ، تصویب قانون حمایت از افراد دارای معلولیت،افزایش دستمزد کارگران نسبت به تورم، تقویت سه جانبه گرایی ،گسترش کمی و کیفی در نهاد بیمه گر تامین اجتماعی از جمله اقدامات این وزارتخانه طی دوران وزارت ربیعی و سرپرستی بنده بوده است.

وی به 8 سفر استانی اشاره کرد و گفت: سفر به 8 استان، پیگیری برای تحت پوشش قراردادن افرادی که سالها در دولت های گذشته از دریافت مستمری محروم بودند و همچنین دستور جلسات متعدد در جهت اجرای دقیق قانون اشتغال روستایی و عشایری از جمله اقداماتی است که در مدت دو ماه و نیم گذشته در دستور کار قرار گرفت و در این مدت کوتاه موفق شدیم 400 هزار نفر از افراد دارای معلولیت را تحت پوشش دریافت مستمری قرار دهیم.

بندپی ادامه داد: این وزارتخانه از کودکان کار تا سالمندان و همچنین افرادی که دچار آسیب های اجتماعی هستند و به خدمات این وزارتخانه چشم دوخته اند در دامنه فعالیت های این وزارتخانه قرار می گیرند.

حکم وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از سوی رییس جمهور توسط جهانگیری به محمد شریعمتمداری اهدا شد،همچنین اعضای شورای معاونین وزارت کار اعلام کردند جهت حمایت معنوی قصد دارند عضو خیریه علی ربیعی شوند.