کدخبر: ۲۵۲۳۵۰ لینک کوتاه

تفاوت کرولای ۲۰۲۰ با نسل قبل این خودرو

اقتصاد نیوز: برخی از خودروسازها اثبات کرده‌اند که در باتلاق زمان نیفتاده و همچنان در طول مدت‌ها جاودان باقی می‌مانند. آنها در دهه‌های متمادی بینشی جذاب از طراحی و تحول خودرو ارائه داده و همیشه پرفروش بوده‌اند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصرایران؛ تویوتا کرولا با فروشی بیش از ۴۰ میلیون دستگاه در سطح جهان، در ۱۱ نسل مختلف طراحی و به بازار عرضه شده است. این خودرو اولین بار در سال ۱۹۶۶ به بازارهای جهانی معرفی و با توجه با ظاهر مردم پسند، مصرف سوخت پایین، قابلیت‌های دینامیکی مناسب، قیمت پایین و رقابتی توانسته رتبه اول را در بین پرفروش ترین خودروهای جهان از آن خود نماید.

 

تویوتا کرولا

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از "موتور1"، کرولا در توصیف نمی‌گنجد و به زودی نسلی جدید از این خودرو آماده ورود به بازار می‌شود. خودرویی که با نسل‌ قبل‌تر خود متفاوت است و تمایزهایش جذاب به نظر می‌رسند.

(عکس‌های ردیف بالا مدل 2020 و ردیف دوم از نسل قدیمی و کنونی کرولا هستند)

 

تویوتا کرولا

تویوتا کرولا

 

این خودرو روی پلت‌فرمی جدید سوار است که پیشتر در مدل‌هایی مانند آلوالن نیز دیده شده است. ساختار جدید باعث می‌شود ما با خودروهای بزرگتری از نظر ابعاد مواجه شویم، اما کرولاهای جدید در قالب یک خودروی جمع و جور و کوچک ارائه می‌شوند که فاصله بین محوری آنها تغییری نسبت به مدل‌های قبل از خود نشان نمی‌دهد. با این وجود تحول در طراحی دو نسل بسیار مشهود است.

 

تویوتا کرولا

تویوتا کرولا

 

طراحی جدید خودروی جدید یکسانی بیشتری را نشان می‌دهد و جذاب‌تر از مدل‌های قبلی به نظر می‌رسد.  این همان نقطه ضعفی است که کارشناسان همواره در خصوص کرولا به آن اشاره می‌کنند و تویوتا تلاش کرده‌ تا در نسل دوازدهم سر و سامانی به آن بدهد. با این وجود پلت‌فرم بخش پائینی جلوپنجره همان ظاهر همیشگی خود را حفظ کرده است.

 

تویوتا کرولا

تویوتا کرولا

 

با تمامی این اوصاف شما هنوز هم یک کرولا را در ماهیت خودروی جدید تشخیص می‌دهید. اما خطوط بدنه جلویی کمی گردتر از قبل شده و نمایی تهاجمی‌ و مدرن‌تر از قبل را شاهد هستیم.

 

تویوتا کرولا

تویوتا کرولا

 

در نمای جانبی شباهت‌های بیشتری بین دو خودرو وجود دارد و بخش عقبی و صندوق نیز در هر دو خودرو شبیه هم از آب درآمده‌اند. اما درها و ستون عقب نیز تغییراتی را نسبت به قبل نشان می‌دهند که به دلیل طراحی ماژولار آن است.

 

محسوس‌ترین تمایز در بخش انتهایی خودرو دیده می شود و جایگاه پلاک نیز در این خودرو تغییر کرده است.

طراحی درونی خودرو نیز تغییر کرده و سادگی و فضای مینیمالی در آن دیده می‌شود. فضایی که با حذف دکمه‌های فراوان از شلوغی بیشتر آن کاسته و آرامش بصری را به برای سرنشینان فراهم می‌آورد. صندلی‌ها نیز ارگونومیک‌تر به نظر رسیده و فضای درونی کاربردی جلوه می کند.