کدخبر: ۲۵۳۱۱۳ لینک کوتاه

واردات دام ارز دولتی می‌گیرد

معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: واردات دام با توجه به نیاز بازار و اهمیتی که در بحث اشتغال دارد جزو ۴۱ قلم کالای اساسی مشمول ارز مبادله ای قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، محمدهادی مرعشی در کارگروه ساماندهی دام سیستان و بلوچستان که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: واردات دام با توجه به نیاز بازار و اهمیتی که در بحث اشتغال دارد جزو 41 قلم کالای اساسی مشمول ارز مبادله ای قرار گرفت.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به 300 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری که دربحث زیرساخت‌های حوزه دام صورت گرفته است این مهم اشتغال گسترده ای را به خود اختصاص خواهد داد.

وی ادامه داد: ممنوعیت خروج دام زنده از سیستان و بلوچستان باعث فعال شدن واحدهای صنعتی و بسته بندی گوشت دام در استان می شود.

این مقام مسئول بیان داشت: باید نظارت کافی و جدی توسط مبادی ذیربط انجام شود تا گوشت سالم و گرم با قیمت مناسب با توجه به قدرت خرید مردم در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.

وی استفاده از امتیاز ارز مبادله‌ای برای واردات دام زنده از طریق مبادی رسمی سیستان و بلوچستان و برنامه ریزی برای ایجاد اشتغال پایدار در صنایع وابسته به صنعت دام و دامپروری در استان را از اهداف دیگر این کارگروه بیان کرد.