کدخبر: ۲۶۲۷۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
​بانک‌های بزرگ ژاپنی آماده از سر گیری تراکنش پول نفت ایران

​بانک‌های بزرگ ژاپنی آماده از سر گیری تراکنش پول نفت ایران

اقتصادنیوز: منابع آگاه اعلام کردند که بانک‌های ژاپنی خود را برای انجام تراکنش‌های مرتبط با واردات نفت ایران به ین می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا؛اس اند پی گلوبال پلاتس نوشت، منابع آگاه اعلام کردند که بانک های بزرگ ژاپنی قرار است تراکنش های مرتبط با پول نفت ایران را بعد از دریافت مجوز رگولاتوری نهایی از سرگیرند. این موضوع بستر را برای پالایشگاه های ژاپنی برای دریافت محموله های نفتی ایران در ماه جاری میلادی هموار خواهد کرد.

این منابع که خواستند نامی از آنها برده نشود، گفتند: بانک های ژاپنی قادر به صدور اعتبار اسنادی برای قراردادهای مرتبط بعداز اعطای مجوز از مقامات ژاپنی و آمریکایی خواهند بود. انتظار می رود این بانک ها پرداخت ها را توسط پالایشگاه های ژاپنی برای واردات نفت از ایران به یوآن بپذیرند.

همچنین شرکت هولیدینگ JXTG ژاپن قصد دارد در پایان ماه جاری میلادی واردات نفت از ایران را از سرگیرد؛ ضمن اینکه شرکت کازمو اویل هم به دنبال واردات تقریبا ۱.۸ میلیون بشکه نفت خام ایران در پایان ماه ژانویه است. بر پایه این گزارش، ژاپن در میان ۸ کشور معاف از واردات نفت ایران است که از سوی آمریکا مجوز واردات نفت از ایران را به مدت ۱۸۰ روز دریافت کرده است.