کدخبر: ۲۶۴۲۵۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دوبار افزایش قیمت خودرو در یک هفته چقدر منطقی بود؟

اقتصادنیوز: در حالی که مدیرعامل سابق سایپا قیمت محصولات این شرکت را طی یک هفته دو بار افزایش داد این موضوع چقدر با منطبق است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، در حالی که مدت‌ها بود خودروسازان خواستار افزایش قیمت خودرو بودند در تازه‌ترین اظهارنظر مدیرعامل سابق سایپا در گفتگویی مدعی شده افزایش قیمت خودرو خواسته وزیر صنعت بوده است.

سروش گفته؛ مساله افزایش قیمت‌ها که مصوبه‌ای است که خود جناب رحمانی امضای چندین وزیر را برای اجرای آن گرفته است بهانه کار شد؛ بعد بحث اولتیماتوم و بقیه را هم که می‌دانید، موضوعی؛ افزایش قیمت خودرو؛ که خواسته خود وزیر است را در بازی‌های سیاسی پیچیده و دنبال کی بود کی بود من نبودم هستند.

البته در این گفتگو وی به این نکته اشاره نکرده که اگر افزایش قیمت‌ها خواسته وزیر بوده چرا در حالی که سایپا برای بار دوم طی یک هفته قیمت خودرو را افزایش داده، وزیر برای خودروساز دیگر، قیمت‌ها را افزایش نداده است.

در حالی این صحبت‌ها از سوی مدیرعامل سابق سایپا بیان می‌شود که وی؛ قبل از تغییر، مدام از اصلاح قیمت‌ها به دلیل متضرر شدن شرکت صحبت می‌کرد و خبری از وزیر صنعت در میان صحبت‌ها نبود و اکنون که از سوی وزیر به خاطر افزایش خودسرانه قیمت برکنار شده توپ را در زمین وزیر انداخته است.

البته وی، به عنوان یک مدیر بهتر از هر کسی می‌داند که تغییرات مدیریتی حق مدیران بالادستی است همان گونه که شخص مدیرعامل سابق سایپا در روز‌های پایانی وزارت شریعتمداری در وزارت صنعت بر مسند سایپا تکیه زد و اکنون که وزیر صنعت از اختیارات خود استفاده کرده نباید به خاطر ناراحتی وزیر را عامل افزایش قیمت معرفی کند.