قیمت مرغ امروز از 13 هزار تومان عبور کرد

کدخبر: 264747
اقتصادنیوز: یوسفی از کاهش یک هزار تومانی نرخ مرغ نسبت به اواخر هفته گذشته در بازار خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش یک هزار تومانی قیمت مرغ نسبت به اواخر هفته گذشته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۲۰۰، مرغ آماده به طبخ میدان بهمن ۱۲ هزار و ۵۰۰ و خرده فروشی‌های سطح شهر ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی کاهش تقاضا را دلیل اصلیروند نزولی  قیمت مرغ  در بازار اعلام کرد و افزود: این درحالی است که قیمت هر کیلو مرغ در خرده فروشی‌های سطح شهر در اواخر هفته گذشته به سبب افزایش تقاضا به ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود.

یوسفی نرخ واقعی هر کیلو  مرغ زنده  را ۹ هزار و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌های سطح شهر را ۱۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به آنکه بخشی از نهاده مورد نیاز مرغداران از سوی پشتیبانی امور دام تامین می‌شود، از این رو فروش با این نرخ جوابگوی سود مرغدار و مغازه دار است.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با اشاره به اینکه  بازار نهاده‌های دامی  تعریفی ندارد، بیان کرد: هم اکنون هر کیلو ذرت در بازار آزاد با نرخ یک هزار و ۷۰۰ و کنجاله سویا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان به مرغدار عرضه می‌شود که انتظار می‌رود عرضه از سوی پشتیبانی امور دام استمرار یابد تا بازار نهاده‌های دامی به تعادل برسد.

وی از کاهش قیمت مرغ در روز‌های آتی خبر داد و گفت: با توجه به افزایش جوجه ریزی، پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ در اسفند ماه با کاهش در بازار روبرو شود.

یوسفی در پایان با اشاره به اینکه کمبودی در  عرضه مرغ  وجود ندارد، تصریح کرد: با توجه به میزان مناسب تولید پیش بینی می‌شود که نوسان خاصی در بازار اتفاق نیفتد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما