کدخبر: ۲۶۵۱۳۴ لینک کوتاه

ترامپ تحریم ها علیه سه شرکت روسی مرتبط با یک سرمایه دار روسیه را لغو کرد

اقتصاد نیوز: دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تحریم ها علیه سه شرکت روسی مرتبط با یک سرمایه دار روسیه را لغو کرد.

 طبق اعلام وزارت خزانه داری آمریکا تحریم ها علیه شرکت آلومینیوم سازی «روس آل»، En+ گروپ و EuroSibEnergo برداشته شده است. دموکرات های سنا و یازده سناتور جمهوریخواه تلاش کردند تا مانع از لغو این تحریم ها شوند. 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ این سه شرکت وابسته به «اولگ دریپاسکا» سرمایه دار روس است. دریپاسکا از متحدان نزدیک ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به شمار می رود. آمریکا در واکنش به برخی اقدامات مسکو از جمله الحاق کریمه به روسیه، دخالت ادعایی در انتخابات 2016 آمریکا و حمایت از دولت سوریه این شرکت ها را تحریم کرده بود.

به عقیده سناتورهای مخالف، دریپاسکا همچنان کنترل زیادی روی این شرکت ها دارد. آنها همچنین استدلال کردند در زمانی که «رابرت مولر» بازپرس ویژه در حال تحقیق در خصوص ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکاست نباید این تحریم ها برداشته شود.

اما وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد : سه شرکت روسی سهام دریپاسکا را کاهش داده و به کنترل وی بر این شرکت ها پایان داده اند. شرکت های روس آل و En+ افرادی را در هیات مدیره به کار گرفته اند که هیچ ارتباط کاری و خانوادگی با دریپاسکا یا سایر افراد روسی تحت تحریم آمریکا ندارند.