کدخبر: ۲۶۶۷۳۶ لینک کوتاه

آغاز پیش فروش بلیت قطار‌های نوروزی

اقتصادنیوز: براساس اعلام شرکت راه آهن پیش فروش اینترنتی بلیت قطار‌های نوروزی از ساعت ۷ بامداد امروز آغاز شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، پیش فروش بلیت قطار‌های نوروزی (حد فاصل ۲۴ اسفند امسال تا ۱۶ فروردین ۹۸) از ساعت ۷ بامداد امروز در اینترنت و از فردا از طریق هزار و ۸۰۰ دفتر فروش بلیت قطار‌ها آغاز شد.


به علاوه از امروز، پنجاه درصد ظرفیت بلیت قطار‌های نوروزی در سه مرحله در همه مسیر‌ها به فروش می‌رسد و این بلیت‌ها از ساعت هفت بامداد در همه مسیر‌ها بجز به مقصد مشهد مقدس به فروش می‌رسد و از ساعت ۱۲ ظهر امروز، همه مسیر‌ها به مشهد به جز تهران و از ساعت ۱۷ به بعد بلیت‌های مسیر تهران - مشهد به فروش خواهد رسید. امسال همچنین بلیت قطار‌های نوروزی در چند مسیر جدید از جمله همدان، کرمانشاه و رشت عرضه خواهد شد.


این در حالی است که ۵۰ درصد باقی مانده ظرفیت بلیت قطار‌های نوروزی از ساعت ۸ صبح فردا چهارشنبه ۱۷ بهمن در هزار و ۸۰۰ مرکز مجاز فروش بلیت عرضه می‌شود.


به گفته موسوی معاون مسافری راه آهن نرخ بلیت‌های نوروزی هیچ افزایشی نداشته و مطابق نرخنامه مصوب قیمت بلیت‌های تیر امسال به بعد، فروخته می‌شود ضمن اینکه قطار‌های چهار تخته، از ۵ تا ۳ ستاره، در قطار‌های اتوبوسی از ۴ تا ۲ ستاره و در قطار‌های شش تخته ۳ تا ۲ ستاره رتبه بندی شده اند تا مسافران امکان انتخاب بلیت و قطار را در مقایسه با خدمات و امکاناتی که دریافت خواهند کرد داشته باشند.


گفتنی است مسافران نوروزی برای خرید بلیت به پایگاه اینترنتی شرکت راه آهن به نشانی www.rai.ir مراجعه کرده و در کمترین زمان ممکن، بلیت خود را خریداری کنند.