صعود چشمگیر شاخص بورس تا ارتفاع ۱۶۴ هزار واحدی

کدخبر: 269943
اقتصادنیوز: شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات چهارمین روز اسفند ماه با رشد بیش از ۴۷۸۵ واحدی به پله ۱۶۴ هزار و ۲۷۴ واحدی رسید.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری میزان، شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات چهارمین روز اسفند ماه با رشد بیش از ۴۷۸۵ واحدی به پله ۱۶۴ هزار و ۲۷۴ واحدی رسید.

در معاملات امروز تعداد ۳ هزار و ۳۷ سهم اوراق بهادار به ارزش ۹ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۸۱۲ ریال در بیش از ۲۹۱ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

بر این اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۱۳۸۶ واحد، شاخص بازار اول ۴۱۹۴ واحد، شاخص آزاد شناور ۵۴۳۳ واحد، شاخص بازار دوم ۴۰۹، ۶۳۶۹ و شاخص کل (هم‌وزن) ۲۷۵ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۱۹۳ واحد رشد را تجربه کرد.

نماد‌های پربیننده معاملات امروز بانک ملت، بانک تجارت، سایپا، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، پتروشیمی شارند با روند مثبت و نماد تامین سرمایه لوتوس پارسیان با روند منفی به کار خود پایان داد. 

*معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۳۸ واحدی به پله ۲۰۲۸ واحدی رسید.

در بازار فرابورس نیز تعداد یک هزار و ۱۰۳ سهم اوراق بهادار به ارزش ۹ میلیون و ۸۶ هزار و ۲۹۷ ریال در بیش ۱۶۱ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز گروه صنایع کاغذ پارس، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، پتروشیمی زاگرس، سهامی ذوب آهن اصفهان، تولید و صادرات ریشمک، سنگ آهن گهر زمین با روند صعودی و نماد بانک دی با روند نزولی به کار خود پایان دادند.
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما