نامه نوبخت به رییس مجلس درباره افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان؛ نمی‌توانیم

کدخبر: 271341
اقتصادنیوز: عضو هیات رییسه مجلس گفت: محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در نامه ای به علی لاریجانی رییس مجلس اعلام کرده که دولت نمی تواند مصوبه افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت را اجرایی کند.

به گزارش اقتصادنیوز ، احمد امیرابادی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه در نامه ای به علی لاریجانی رییس مجلس اعلام کرده است دولت نمی تواند مصوبه مجلس برای افزایش حقوق به میزان 400 هزار تومان را اجرایی کند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز مجلس پیشنهاد حمیدرضا حاجی بابایی نماینده همدان را تصویب کردند که بر این اساس، حقوق همه کارکنان دولت و بازنشستگان در سال 98 ، 400 هزار تومان افزایش می یابد. 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که حقوق ثابت گروه های حقوق بگیر از قبیل هیات های علمی، قضات و کارکنان کشوری و لشگری و بازنشستگان کشوری و لشگری کلیه دستگاه های اجرایی و همچنین وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی از ابتدای سال 98 به میزان چهار میلیون ریال افزایش می یابد، علاوه بر این افزایش جز یک ضریب ریالی سالانه مشمولین این بند نسبت به ضریب ریالی سال 97 به میزان تا 10 درصد افزایش می یابد.

پیش از این بر اساس لایحه دولت، قرار بود 20 درصد به حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت اضافه شود.

تیتر یک
  • آخرین وضعیت متغیرهای تورم ساز

    اقتصاد نیوز:در فاصله نیمه پاییز تا ابتدای نیمه زمستان کفه ی ترازو ی ارکان تشکیل دهنده ی نقدینگی به سمت شبه پول سنگین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما