عرضه پرتقال 4 هزار تومانی و سیب 7 هزار تومانی در شب عید

کدخبر: 273653
مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی خبر داد: پرتقال و سیب شب عید چهار و هفت هزار تومان از روز شنبه 25 اسفند ماه عرضه خواهد شد.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محسن اسفندیاری امروز در نشست خبری «توزیع میوه پایان سال» که در محل سالن اجتماعات سازمان تعاون روستایی استان خراسان رضوی برگزار شد، گفت: آذر ماه بحث خرید میوه شب عید به‌سازمان جهاد کشاورزی داده شد و در این مدت بیش از 9 جلسه برگزار شد.

وی با اشاره به‌این نکته که سیب و پرتقال را از استان‌های مربوطه تامین کردیم؛ بیان کرد: این میزان را در هفت سردخانه در سطح استان؛ سه سردخانه در مشهد و چهار سردخانه در شهرستان‌ها ذخیره کرده‌ایم.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر ذخیره سازی ما تکمیل شده؛ اما باز هم ذخیره می‌کنیم و این ذخیره سازی در ایام عید هم ادامه دارد.

اسفندیاری ضمن بیان این موضوع که زمان توزیع میوه شب عید از شنبه 25 اسفند ماه آغاز می‌شود؛ تصریح کرد: میوه‌ها در 130 نقطه از شهر مشهد و بیش از 200 نقطه در سایر شهرستان‌ها به‌فروش می‌رسد.

وی ادامه داد: از این میزان 44 مرکز دست سازمان میادین، حدود 15 مرکز در دست تعاونی‌ها و 80 مرکز در دست صنوف است که توسط سازمان صنعت و معدن احصا شده‌اند.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی تاکید کرد: پرتقال تامسون 4000 تومان و سیب 7000 تومان در این محل‌ها به‌فروش خواهد رسید.

اسفندیاری با اشاره به‌ این موضوع که 280 نفر روز تاکنون کار انجام شده است؛ خاطرنشان کرد: در سال جاری از تجارب 12- 13 ساله خود استفاده کرده و چند هزار تن سیب و پرتقال ذخیره‌سازی کرده‌ایم و در صورت کمبود حتما از ذخیره ملی استفاده خواهیم کرد.

وی یادآور شد: باوجود ابلاغیه دیرهنگام به‌ سازمان جهاد کشاورزی، کار را با شدت دنبال کردیم و کوشیدیم تعداد سردخانه‌ها را افزایش دهیم.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی در ادامه سخنان خود بیان کرد: چنانچه بخواهیم قیمت میوه را ارزان‌تر از این میزان به‌فروش برسانیم به‌طور حتم، بازار حاشیه‌ای ایجاد و میوه‌ها سر از مغازه‌ها و افزایش قیمت سردرخواهد آورد به‌همین علت به‌این قیمت عرضه می‌کنیم.

اسفندیاری اضافه کرد: البته نرخ میوه‌ها شناور است؛ در صورت افزایش قیمت میوه‌ این نرخ افزایش و در صورت کاهش، از میزان این قیمت کاسته خواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما