کدخبر: ۲۸۷۷۲۵ لینک کوتاه

رشد قیمت فرانک سوئیس با انتشار یک خبر

اقتصادنیوز؛ آمارها نشان می‌دهد نرخ بیکاری در سوئیس در ماه می با ۰.۱ درصد کاهش به ۲.۳ درصد رسیده که پایین‌ترین نرخ بیکاری ثبت شده از ژوئیه ۲۰۰۸ تا کنون است. در پی انتشار خبر کاهش نرخ بیکاری سوئیس، ارزش فرانک در برابر همتایانش تقویت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ آمارهای جدید از بازار کار سوئیس نشان می‌دهد همان گونه که انتظار می‌رفت، نرخ بیکاری در ماه می کاهشی بوده و با ۰.۱ درصد کاهش در مقایسه با ماه آوریل به ۲.۳ درصد رسیده است. این نرخ بیکاری که پایین‌ترین نرخ بیکاری ثبت شده از ژوئیه ۲۰۰۸ تا کنون است می‌تواند دلیل دیگری از ثبات اقتصادی این کشور باشد.

شمار افراد بیکار در این مدت با ۵.۵ درصد کاهش به ۱۰۱ هزار و ۳۷۰ نفر رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، حاکی از کاهش ۷.۲ درصدی شمار بیکاران است. نرخ بیکاری جوانان که بیکاری در بین افراد ۱۵ تا ۲۴ سال را اندازه می‌گیرد با ۰.۱ درصد کاهش در مقایسه با ماه قبل به ۱.۸ درصد در ماه می رسیده که پایین‌ترین نرخ ثبت شده از سپتامبر سال ۲۰۰۱ تاکنون است.

سوئیس

متوسط نرخ بیکاری سوئیس از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۹ برابر با ۳.۲۵ درصد بوده که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به ۵.۷۰ درصد ژانویه ۱۹۹۷ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز ۱.۵ درصد می ۲۰۰۱ بوده است.

در پی انتشار خبر کاهش نرخ بیکاری سوئیس، ارزش فرانک در برابر همتایانش تقویت شده است؛ به گونه‌ای که هر یورو به ازای ۱.۱۱۹۹ فرانک و هر پوند به ازای ۱.۲۶۳۸ فرانک مبادله می‌شود. همچنین هر فرانک به ازای ۱.۰۰۶ دلار آمریکا، ۱.۴۴۳۳ دلار استرالیا، ۱.۳۴۳۹ دلار کانادا، ۱۰۹.۱۴۲۹ ین ژاپن و ۶.۹۵۱۳ یوان چین مبادله می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند