وضعیت بازار گوشت قرمز در آستانه ماه محرم + قیمت

کدخبر: 300694
اقتصاد نیوز: رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۶ تا ۹۷ هزار تومان به مغازه دار و ۱۰۵ تا ۱۰۶ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از ثبات نرخ گوشت گوسفندی در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۶ تا ۹۷ هزار تومان به مغازه دار و ۱۰۵ تا ۱۰۶ هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

وی افزود: در یک هفته اخیر، قیمت هر کیلو شقه گوسفندی به سبب امتناع دامداران در عرضه دام با افزایش یک تا ۲ هزار تومانی در بازار روبرو شد که هم اکنون به سبب شرایط مساعد توزیع و بی رمغی بازار، قیمت نوسانی نداشته است.

ملکی قیمت گوشت گوسفندی در ایام محرم را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به آنکه تقاضا در ایام محرم برای خرید گوشت گوساله بیشتر است، از این رو قیمت گوشت گوسفندی و دام سبک نوسان چندانی در بازار ندارد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی قیمت هر کیلو دام زنده را ۴۹ تا ۵۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: بسیاری از دامداران تصور می‌کردند که امسال شرایط همانند سال قبل خواهد بود، در حالیکه امسال به سبب شرایط مساعد بارندگی و مرتع، دامداران با انباشت دام در واحد‌های خود روبرو هستند.

وی ادامه داد: با وجود فراوانی عرضه و کمبود تقاضا، نوسان خاصی را برای بازار محرم متصور نیستیم چرا که تقاضا در این ایام به اندازه عید قربان نیست.

ملکی با اشاره به اینکه افزایش قیمت گوشت وارداتی ارتباطی به گوشت داخلی ندارد، بیان کرد: اگرچه قیمت گوشت وارداتی به دلایل نامعلوم از کیلویی ۷۵ به ۸۰ هزار تومان افزایش یافته است، اما این موضوع ارتباطی به گوشت داخل ندارد چرا که مبنای قیمت داخل عرضه و تقاضاست.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پایان تصریح کرد: با وجود کاهش تقاضا در شهریور به سبب بازگشایی مدارس و افزایش هزینه خانوار و رکود حاکم بر بازار باید منتظر ماند و دید که قیمت گوشت در بازار به کدام سمت و سو می‌رود.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما