کدخبر: ۳۰۱۲۳۱ لینک کوتاه

دستور رئیس جمهور در مورد ذرت‌های آلوده

عضو کمیسیون اصل نود مجلس از دستور رئیس جمهور مبنی بر امحای ذرت های آلوده خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز، امیر خجسته در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جلسه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی برای بررسی وضعیت گمرکات خوزستان گفت: مسئولانی از سه وزارتخانه صنعت، معدن، تجارت، اقتصاد و کشاورزی در جلسه کمیسیون حضور پیدا کردند. بحث خوبی در مورد وضعیت گمرکات انجام شد. در مورد آینده ذرت های آلوده که در گمرکات وجود دارد و همچنین شکر آلوده که در گمرکات بحث های مفصلی انجام شد.

نماینده مردم همدان در مجلس گفت: مقرر شد ظرف مدت یک ماه آینده وضعیت ذرت های آلوده تعیین تکلیف شود.

عضو هیات تحقیق و تفحص از گمرکات اظهار داشت: آقای رئیس جمهور دستور امحای ذرت ها آلوده را داده اند اما دو روش در این خصوص وجود دارد. یا باید مرجوع شود یا امحا شود.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: حدود 4 سال این ذرت ها در گمرکات بلاتکلیف بوده است که مقرر شد تعیین تکلیف شوند.

وی با اشاره به حضور استاندار خوزستان در جلسه امروز کمیسیون اصل نود گفت: 270 خودرو در گمرک بلاتکلیف است مقرر شد سه وزارتخانه جلسه ای با مسئولیت کمیسیون اصل نود داشته باشند و تمام خودروهایی که درگمرکات وجود دارد تعیین تکیف شوند.

عضو هیئت تحقیق و تفحص از گمرکات گفت: بحث دیگر موضوع 5 هزار و 200 تن شکر آلوده و فاسد در یکی از گمرکات کشور بود که هیئتی از کمیسیون اصل نود از این گمرک بازدید کرده و در جریان وجود 5 هزار و 200 تن شکر آلوده در گمرک قرار گرفت.

وی اظهار داشت: گمرکات رها شده هستند کالاهایی که با پول بیت المال وارد شده است آنقدر در گمرکات نگهداشته می شوند تا فاسد و آلوده شوند.

خجسته تصریح کرد: به سازمان تعزیرات ماموریت داده شد به سیرجان رفته و اجازه توزیع شکرهای آلوده را ندهند.

وی ادامه داد: هیئت تحقیق و تفحص در حال بررسی وضعیت همه گمرکات کشور است. باید گمرکات تعیین تکلیف شوند نباید کالاها و املاک تملیکی 7 تا 8 سال در گمرکات معطل بمانند. وضعیت املاک تملیکی نیز در گمرکات بسیار آشفته بود.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس گفت: شکرهای آلوده 8 سال در گمرکات مانده بودند. وزارت کشاورزی و صمت نباید اجازه رسوب کالاهای اساسی در گمرکات را بدهند.

وی ادامه داد: طبق قانون، کالاهای اساسی دو ماه و کالاهای غیر اساسی 4 ماه بیشتر نباید در گمرکات بمانند.

خجسته از ادامه بازدید هیئت تحقیق تفحص از گمرکات کشور خبر داد و گفت: اخبار به روز از وضعیت بنادر و گمرکات کشور به کمیسیون اصل نود می رسد. به محض اینکه این شکر در گونی ها جابجا شد به ما خبر دادند و ما از توزیع آن جلوگیری کردیم.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند