کدخبر: ۳۱۱۷۶۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آخرین تحولات بازار اجاره آپارتمان در تهران+جدول

اقتصادنیوز: بازار اجاره مسکن در مناطق مختلف شهر تهران هم‌اکنون با تنوع نسبتا مطلوبی از فایل‌های عرضه‌شده به مستاجران همراه است که سطح اجاره‌بهای پیشنهادی برخی از این فایل‌ها در مقایسه با تابستان سال جاری بدون تغییر باقی مانده ودر برخی دیگر شاهد تعدیل نرخ اجاره‌بها یا شرایط پیشنهاد شده از سوی موجر برای پرداخت مبلغ رهن واجاره ماهانه هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز تحقیقات میدانی نشان می‌دهد در شرایط فعلی در کنار فایل‌هایی که با سطح نامتعارف اجاره‌بها به بازار مسکن معرفی شده‌اند برخی دیگر از فایل‌ها با سطح متعارف اجاره‌بها و برخی دیگر با نرخی مناسب‌تر از عرف و شرایط فعلی بازار به مستاجران معرفی شده‌اند.

در واقع هم‌اکنون بازار اجاره مسکن در آخرین روزهای دومین ماه از فصل پاییز با سه دسته از فایل‌ها به لحاظ سطح اجاره‌بهای پیشنهادی مواجه است. اولین دسته از این فایل‌ها واحدهایی هستند که با توجه به شرایط اقتصادی، تورم و قیمت مسکن با سطح متعارف اجاره‌بها و نسبت متعادل رهن واجاره ماهانه به بازار عرضه شده‌اند. دسته دوم فایل‌هایی هستند که هنوز موجران نسبت به تعدیل سطح قیمت‌های پیشنهادی خود در آنها اقدام نکرده و میزان اجاره‌بها یا نسبت تعیین‌شده برای پرداخت رهن و اجاره ماهانه در آنها نامتعارف است. از سوی دیگر، گروه سوم فایل‌های عرضه‌شده به بازار پاییزی اجاره مسکن آپارتمان‌هایی هستند که موجر با اطلاع از شرایط فعلی بازار و توان مالی مستاجران سطح اجاره‌بهای پیشنهادی خود را نسبت به نرخ عرف اجاره مناسب‌تر تعیین کرده که در برخی از سایت‌های مجازی معرفی املاک به بازار مسکن این دسته از فایل‌ها با رنگ سبز یعنی فایل‌های با اجاره بهای پیشنهادی مناسب‌تر از عرف بازار منطقه‌ای که در آن واقع شده‌اند، مشخص شده‌اند.

07-02

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند