کدخبر: ۳۲۴۰۶۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بازیابی قیمت نفت در بازارهای جهانی

امروز خبر کشف دارو برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا و نیز واکسن پیش‌گیری از این بیماری فعالیت‌های اقتصادی را افزایش داد و به دنبال آن قیمت طلای سیاه ۳ درصد رشد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت بیش از 2 دلار افزایش یافت و قینا هر بشکه از این نفت 56دلار و 5 سنت معامله شد.

قیمت نفت وست تگزاس آمریکا رشد 1.79دلار را داشت و بشکه‌ای 51 دلار و 40سنت معامله شد.

خبرگزاری رویترز نوشت: امروز قیمت جهانی نفت بیش از سه درصد رشد داشته و دلیل آن گزارش کشف داروی مؤثر برای جلوگیری از ویروس کرونا بوده است.

در روزهای گذشته شیوع ویروس کرونا بر فعالیت‌های اقتصادی جهان تأثیر زیادی گذاشت.

در این میان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به دنبال کاهش بیشتر عرضه نفت هستند. آنها به دنبال کاهش 500 هزار بشکه دیگر از این نفت هستند که در صورت تحقق، مجموع کاهش تولید نفت اوپک پلاس به 2 میلیون و 200 هزار بشکه خواهد رسید.

روزنامه چینی شانگ‌جیانگ روز گذشته گزارش داد که تیمی از محققان به رهبری شی‌جیانگ داروی مؤثری را برای ویروس کرونا پیدا کرده‌اند.

در گزارش جداگانه‌ای که اسکای نیوز منتشر کرد، اعلام شد: دانشمندان انگلیسی پیشرفت بسیار خوبی را درباره واکسن ویروس کرونا داشته اند که مرحله بهبود را از 2 تا 3 سال به 14 روز کاهش داده است.

اگرچه کارشناسان معتقدند این واکسن برای ویروس فعلی که شیوع پیدا کرده بسیار دیر است اما این پیشرفت برای جلوگیری از اشاعه آن در دیگر نقاط بسیار مؤثر خواهد بود.

در گروه سایر فرآورده‌های پالایشگاهی هم بنزین رشد 6.64دلاری داشت و گالنی 150 دلار و 96 سنت معامله شد. نفت کوره رشد 5.58 دلاری داشت و گازوئیل 21.25دلار افزایش داشت.

به گزارش رویترز خبر دستیابی به دارو و واکسن برای مقابله با ویروس کرونا امیدواری به فعالیت‌های اقتصادی را بیشتر کرد و تقاضا را برای نفت خام افزایش داد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند