کدخبر: ۳۲۶۸۵۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تولید کنندگان شیل آمریکا پس از سه سال افزایش تولید نفت را کاهش می دهند

تولید کنندگان شیل آمریکا پس از سه سال افزایش تولید نفت را کاهش می دهند

اقتصاد نیوز: قیمت پایین نفت و تقاضای سرمایه گذاران برای سود بیشتر، تولید کنندگان شیل آمریکا را مجبور کرده پس از سه سال افزایش تولید تا ۱۳ میلیون بشکه در روز، سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ مدیر عامل شرکت بزرگ خدمات میادین نفتی شلمبرگر گفت رشد تولید نفت شیل آمریکا طی دو سال آینده به شدت کند خواهد شد.

الیور لی پیچ در حاشیه یک کنفرانس در ریاض گفت انتظار دارد رشد تولید نفت شیل آمریکا در 2020 تا 600 یا 700هزار بشکه در روز کند شود و تا 2021 به 200 هزار بشکه در روز برسد که به طرز قابل توجهی پایین تر از یک میلیون بشکه در روز سال 2019 است.

 قیمت پایین نفت و تقاضای سرمایه گذاران برای سود بیشتر، تولید کنندگان شیل آمریکا را مجبور کرده پس از سه سال افزایش تولید تا 13 میلیون بشکه در روز و تبدیل آمریکا به بزرگترین تولیدکننده نفت خام دنیا، سرمایه‌گذاری خود را کاهش دهند.

لی پیچ گفت رشد شیل آمریکا پس از آن ثابت می ماند و به اوج سه تا  پنج سال قبل باز نمی گردد مگر اینکه فناوری جدید هزینه ها را پایین آورده و موج جدید سرمایه‌گذاری را جذب کند.

شلمبرگر، بزرگترین تامین کننده خدمات برای میادین نفتی در جهان است که در ماه گذشته یک طرح شدید برای کاهش هزینه ها در آمریکای شمالی اجرایی کرد که شامل متوقف کردن فعالیت تجهیزات و فروش واحدهای خاص می شد.  این شرکت از سه ماهه سوم 2019 بیش از 1400 نفر را اخراج کرده و قصد دارد یک واحد را بفروشد و فعالیت یک واحد دیگر را در آمریکای شمالی متوقف کند. 

 در حالی که این شرکت فعالیت خود را در آمریکا کاهش می‌دهد، ولی در توسعه میادین نفتی عربستان نقش دارد و به این کشور برای توسعه میدان گازی جفورا کمک می کند.

 آرامکوی عربستان هفته گذشته اعلام کرد مجوز توسعه این میدان گازی غیر متعارف را دریافت کرده و انتظار دارد تولید از این میدان در اوایل 2024 آغاز شود.

 امین ناصر، مدیرعامل آرامکو، این پروژه را آغازی برای انقلاب گاز شیل در عربستان نامید.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند