کدخبر: ۳۲۸۰۵۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
چرا پیاز گران شد؟

چرا پیاز گران شد؟

اقتصاد نیوز: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، بازار میوه و سبزیجات، تحت تاثیر اطلاعاتی مبنی بر مفید بودن برخی از اقلام میوه و سبزی در تقویت سیستم دفاعی بدن، قرار گرفته که افزایش تقاضای مردم، موجب افزایش غیرمنطقی و عجیب این محصولات در بازار شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ رئیس اتحادیه میادین میوه و تره‌بار اصفهان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بنابر صحبت‌های انجام شده درخصوص کرونا و راه‌های مقابله با آن، بازار میوه نیز تحت تاثیر آن قرار گرفته و برخی اقلام میوه و سبزیجات نظیر زنجبیل، لیمو شیرین، لیمو ترش و سیر گران شده است.

ناصر اطرج با بیان اینکه در اتحادیه میادین میوه و تره‌بار، تلاش کردیم تا این اقلام را به صورت منطقی‌تری قیمت‌گذاری کنیم، تاکید کرد: قیمت‌ها در تهران و دیگر شهرستان ها بالاتر از اصفهان است که بعد از برخوردهای انجام شده، آنها نیز قیمت‌های خود را در سطح اصفهان کاهش داده‌اند.

اطرج با اشاره به اینکه طی سه روز اخیر قیمت‌ زنجبیل، لیموترش و لیموشیرین و سیر کاهش داشته است، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو زنجبیل ۶۰ هزار تومان است که این محصول پیشتر تا ۱۰۰ هزار تومان هم عرضه می شد، لیموشیرین نیز بین ۸ تا ۹ هزار تومان است که تا قبل از نظارت‌ها تا ۱۰هزار تومان هم عرضه می شد.

وی در خصوص رشد ناگهانی قیمت پیاز نیز، توضیح داد: قیمت پیاز به دلیل صادرات افزایش یافت و با گزارش با مسئولان، تمهیدات لازم در دست اجرا است تا جلو صادرات گرفته شود و بعد از توقف صادرات، قیمت این محصول کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به بازار میوه در آستانه نوروز، گفت: بازار عید، بیشتر بر سر میوه‌های مجلسی از جمله سیب و پرتقال، رقابت ایجاد می‌کند که جهت تنظیم بازار حدود ۲ هزار تن سیب و ۴هزار تن پرتقال برای اصفهان خریداری و ذخیره سازی شده در ایام پایانی سال توزیع خواهد شد و مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند