معاون وزیر اقتصاد:

صدور مجوز کسب‌وکارها 3 روزه شد

کدخبر: 340021
اقتصادنیوز: معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با راه اندازی پنجره واحد فیریکی شروع کسب و کار، زمان اخذ مجوزها از ۷۲.۵ روز به سه روز کاهش می یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا، محمدعلی دهقان دهنوی امروز (شنبه) و در مراسم افتتاح رسمی «راه‌اندازی پنجره واحد شروع کسب‌وکار»که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص، غلامحسین شافعی رییس اتاق ایران، مسعود خوانساری رییس اتاق تهران و ذبیح‌الله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: کاری که امروز انجام می‌شود مربوط به یکی از ۱۰ شاخص ارزیابی فضای کسب‌وکار در دنیاست.

وی افزود: این شاخص مربوط به الزامات و مجوزهایی است که یک فرد برای آغاز به کار باید انجام دهد.

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد ادامه داد: تاکنون برای اخذ این مجوزها به طور متوسط ۷۲ و نیم روز طول می‌کشید که از این نظر در دنیا جایگاه ۱۷۸ را در دنیا  دارا بودیم. این در حالی است که در بهترین کشور دنیا این مجوزها تنها نیم روز طول می کشد.

وی گفت: دلیل طولانی بودن این روند وجود نظارت پیشینی در کشور بود که تلاش کردیم آن را به نظارت پسینی تبدیل کنیم.

دهقان دهنوی افزود: باید اجازه دهیم افراد برای ثبت شرکت و ارتباط با سازمان‌هایی مانند مالیات و تامین اجتماعی به حداقل‌ها رضایت دهیم و بقیه را به پس از راه‌اندازی موکول کنیم.

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد اظهار داشت: با راه‌اندازی پنجره واحد فیریکی شروع کسب و کار، این روند از ۷۲.۵ روز به سه روز کاهش می‌یابد.

دهقان با اشاره به حمایت وزیر اقتصاد از این طرح گفت: با تایید وزیر اقتصاد ۵۵ روزی که برای احراز هویت در سامانه مالیاتی نیاز بود، حذف شده است که بر اساس آن، نیازی به اخذ کد اقتصادی نیست و شناسه ملی افراد همان کد اقتصادی می، شود.

معاون امور اقتصادی وزیر اقتصاد تصریح کرد: تلاش می‌کنیم از دولت نگهبان به دولت باغبان تبدیل شویم.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما