اتومبیل‌های آینده چگونه خواهند بود؟ / نقش کروناویروس در طراحی خودروهای جدید

کدخبر: 345065
اقتصاد نیوز: شرکت جگوار لندرور در بریتانیا اعلام کرد: همه‌گیری بیماری کروناویروس جدید، منجر به تغییر در طراحی خودرو خواهد شد، زیرا مصرف‌کنندگان تقاضای وسایل نقلیه سبزتری دارند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ کروناویروس، شیوه تفکر درباره سلامتی و محیط‌زیست را تغییر داده و این موضوع باعث تغییر در  ظاهر خودروها نیز شده است.

محققان افزودند: بیماری کووید- 19 ممکن است طراحی خودرو در جهان را دگرگون کند. این بیماری باعث شده تا افراد نسبت به محیط‌زیست طبیعی خودآگاهی بیشتری داشته باشند و در حفاظت از آن تلاش کنند. همچنین آگاهی بیشتر از محیط داخلی خودروها  و تمایل به افزایش عوامل مربوط به سلامت در خودروها دارند.

اتومبیل‌های آینده چگونه خواهند بود؟

کاربران خودروها نسبت به طراحی فضای داخلی وسواس بیشتری خواهند داشت، معمولا به دنبال استفاده از مواد مناسب در خودرو هستند.

فضای داخلی خودرو در آینده به طور فزاینده از موادی ساخته خواهد شد که ضدویروس هستند، سیستم تهویه پیشرفته دارند و در پایان سفر به‌خودی‌خود ضدعفونی می‌شوند.

همچنین به دنبال بحران کووید- 19 افراد بیش از گذشته به این سیاره اهمیت می‌دهند و نسبت به محیط‌زیست، آگاهی بیشتری دارند.

مهندسان و طراحان خودرو به‌عنوان عوامل تاثیرگذار در این تغییرات هستند و این تغییرات می‌تواند تاثیر تحول آمیز در مقیاس جهانی داشته باشد.

البته بعید است این طراحی‌های جدید در مدت کوتاهی ظاهر شوند، اما می‌توانند طی یک سال آشکار شوند و همه به دنبال آینده‌ای پایدار هستند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما