کدخبر: ۳۴۷۵۳۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عوامل تاثیرگذار بر بازار امروز نفت بررسی شد؛

حرکت خلاف‌جهت قیمت نفت برنت و تگزاس

اقتصادنیوز؛ بازار نفت در روز دوشنبه شاهد افزایش قیمت نفت خام برنت و کاهش قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت بود. افزایش تقاضا و همچنین افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از عوامل تاثیرگذار بر بازار نفت بوده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از رویترز، قیمت نفت خام برنت در روز دوشنبه به دلیل افزایش تقاضا رشد پیدا کرد، در حالی که قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت به دلیل افزایش شمار مبتلایان به ویروس در آمریکا کاهش یافت. رشد همه گیری در آمریکا ممکن است موجب کاهش تقاضای نفت در این کشور شود.

در معاملات روز دوشنبه، قیمت نفت خام برنت با 18 سنت افزایش (0.4 درصد) به 42.98 دلار در هر بشکه رسید. قیمت این معیار نفتی در هفته ی گذشته به میزان 4.3 درصد افزایش یافته است. در همین حال، نفت وست تگزاس اینترمدیت 23 ست (0.6 درصد) کاهش یافت و به قیمت 40.42 دلار در هر بشکه معامله شد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در 39 ایالت آمریکا افزایش یافته است. بنابر گزارش رویترز، در چهار روز اول ماه جولای، تعداد مبتلایان در 15 ایالت آمریکا به رکورد تازه ای دست یافته است. تعطیلات آخر هفته در آمریکا احتمالا موجب جهش دیگری در تعداد مبتلایان شود. هائووی لی، اقتصاد دان بانک اسی بی سی سنگاپور در این باره اظهار کرده است: «اگر شیوع کرونا افزایش یابد و مردم در خانه های خود بمانند، تقضا کاهش پیدا خواهد کرد و سرعت بهبود تقاضا در آمریکا از آنچه انتظار می رود کمتر خواهد بود». با این حال، تحلیل گران می گویند کاهشی در ترافیک جاده ای شهرها مشاهده نشده است.

نوسانات قیمت نفت خام برنت از زمان سقوط قیمت نفت در ماه مارس، اکنون به کمترین میزان خود رسیده است زیرا سازمان کشورهای صادرکننده ی نفت و متحدانش تولیدان نفت خود را در به شدت کاهش داده اند. اوپک پلاس در ماه جولای برای سومین ماه متوالی، تولید نفت را به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش می دهد. کاهش 7.7 میلیون بشکه در روز نیز تا ماه دسامبر ادامه خواهد داشت. تولیدات نفت آمریکا، بزرگ ترین تولید کننده ی نفت جهان نیز کاهش یافته است.

مترجم: گیسو جعفری

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند