کدخبر: ۳۵۰۹۶۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تصمیم جدید مجلس یازدهم

دو میلیون تن قیر رایگان میان پیمانکاران توزیع می‌شود

اقتصادنیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح دو فوریتی توزیع قیر رایگان ‌تصویب شد، گفت: وزارت نفت ۲ میلیون تن قیر ‌در اختیار پیمانکاران قرار می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مصطفی طاهری  در زمینه طرح دو فوریتی توزیع قیر رایگان اظهار داشت: در سال‌های گذشته دولت به برخی از بخش‌ها همچون شهرداری‌ها، اداره کل راه و شهرسازی (ویژه راه روستایی) و مدارس قیر رایگان اختصاص داده و توزیع می‌کرد.

 

وی با تاکید بر اینکه این رقم در سال گذشته بالغ بر 4 میلیون تن بوده که امسال از بودجه حذف شده است، افزود: مقرر بود دولت معادل این 4 میلیون تن، به بخش‌های مورد نظر سوبسید برای تهیه قیر پرداخت کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین ایرادات اختصاص سوبسید به جای توزیع قیر رایگان این بود که قیمت قیر در زمان تنظیم و تصویب بودجه نصف قیمت کنونی آن بوده است، یادآور شد: از سوی دیگر همان 6 هزار میلیارد تومان مصوب به عنوان سوبسید نیز تاکنون پرداخت نشده است.

سفیر ایران در بیروت: هرگونه حماقت اسرائیل با ضربات تحقیرآمیزتر مقاومت مواجه خواهد شد

وی با اشاره به عدم فروش نفت در کشور و از سویی تعطیلی بسیاری از پروژه‎‌های عمرانی با وجود فصل کار، گفت: طرح توزیع قیر رایگان به صورت دو فوریتی در مجلس شورای اسلامی مطرح شد.

طاهری با بیان اینکه طرح دو فوریتی توزیع قیر رایگان با آراء بسیار بالایی تصویب شده و حداکثر تا دو روز آینده نهایی می‌شود، بیان داشت: مقرر شده بالغ بر 2 میلیون تن قیر توسط وزارت نفت در اختیار پیمانکاران قرار گیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند