کدخبر: ۳۵۲۲۰۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آشکار شدن نشانه‌های بهبود در اقتصاد چین

اقتصادنیوز: رشد سود صنعتی چین سرعت یافته است. این مساله بیانگر تقویت اقتصاد این کشور است.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از رویترز، سود شرکت های صنعتی چین برای دومین ماه متوالی با بیشترین سرعت در طول سال افزایش یافته است. این مساله بیانگر نشانه هایی از بهبود اقتصادی این کشور پس از بحران همه گیری کرونا است.

دفتر آمار چین در روز دوشنبه اعلام کرد سود شرکت های صنعتی چین در ماه ژوئن در مقایسه با سال گذشته، به میزان 11.5 درصد افزایش یافته است و به 95.27 میلیارد دلار رسیده است. این میزان نشان دهنده ی سریع ترین رشد سود از ماه مارس 2019 است.

اقتصاد چین پس از رکود در اوایل سال جاری، در سه ماه دوم سال بیش از حد انتظار رشد یافته است. زیرا پایان یافتن محدودیت های ناشی از کرونا و همچنین ارائه محرک های اقتصادی موجب بهبود اقتصاد چین شده است. اما تحلیل گران هشدار می دهند که بهبود اقتصادی به شدت به سرمایه گذاری های دولتی وابسته است، زیرا تقاضای داخلی و جهانی همچنان ضعیف است.

هنگ، یکی از مقامات دفتر آمار در بیانیه ای اعلام کرد: «شرکت های فولاد، استخراج نفت و گاز، پالایش نفت و همچنین فلزات در ماه ژوئن شاهد پیشرفت چشمگیری در زمینه ی سود، کاهش هزینه های تولید و بهبود تقاضا بوده اند». اما هنگ در مورد چشم انداز اقتصادی هشدار داد، زیرا تقاضا در بازار به دلیل اثرات همه گیری کرونا همچنان ضعیف است و وضعیت تجارت بین المللی پیچیده است. بنابراین پایداری رشد سود همچنان مبهم و نامشخص است.  

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند