پیش یینی بورس امروز | انبوه عرضه ها، افزایش تقاضا

کدخبر: 354000
اقتصاد نیوز : در آخرین روز کاری این هفته انتظار داریم روحیه محافظه کاری در بین سهامداران افزایش داشته باشد. در نیمه ابتدایی زمان معاملات همچنان حجم بالای عرضه‌ها می تواند شاخص را منفی کند اما در نیمه دوم احتمال آن وجود دارد که تقاضا افزایش یافته و صف فروش‌ها جمع شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای بورس، تحرک معامله‌گران در روزهای گذشته نشان می دهد استقبال از نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز کمتر و توجه به سمت نمادهای کوچک بیشتر شده است. تصور غالب سهامداران این بود که همانند دارا یکم، حمایت دولت و به دنبال آن استقبال سهامداران از نمادهای موجود در ETF های دولتی بیشتر خواهد شد و در نتیجه همانند گروه بانکی، قیمت سهام گروه پالایشی، فلزات اساسی و خودرویی چند برابر خواهد شد حالا با تعویق در عرضه این صندوق‌ها، برخی از سهامداران ترجیح داده‌اند سهام خود را در این نمادهای شاخص‌ساز فروخته و به سمت سهام کوچک‌تری بروند که امکان رشد و سودآوری بیشتری دارند.

نتیجه این استراتژی را می تواند در صف فروش سنگین در لیدرهای گروه پالایشی، خودرویی و فلزات اساسی مشاهده کرد. از سوی دیگر در معاملات روز گذشته شاخص‌کل هم‌وزن رشد بیشتری داشت که نشانگر این است نمادهای کوچک‌تر وضعیت مساعدی داشتند و در مقابل این لیدرهای بازار بودند که از رشد شاخص کل جلوگیری کردند. در معاملات روز گذشته بیش از 28 هزار میلیارد تومان سهام مبادله شد که بعد از 18 تیرماه، رکورد بیشترین ارزش معاملات خرد را به خود اختصاص داد. همچنین در روزی که سامانه های معاملاتی اختلال کمتری داشتند بیش از 2400 میلیارد تومان نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه شد. این آمار بیانگر آن است که در مرز 2 میلیون واحدی شاخص کل، همچنان بازار سرمایه از رونق قابل توجهی برخوردار است.

در آخرین روز کاری این هفته انتظار داریم روحیه محافظه کاری در بین سهامداران افزایش داشته باشد. در نیمه ابتدایی زمان معاملات همچنان حجم بالای عرضه‌ها می تواند شاخص را منفی کند اما در نیمه دوم احتمال آن وجود دارد که تقاضا افزایش یافته و صف فروش‌ها جمع شود.

قیمت طلا امروز

اونس طلا بر فراز 2 هزار دلار

در آخرین روز کاری این هفته وضعیت بازارهای همچنان رو به رشد است. هر بشکه نفت برنت در محدوده 44.5 دلار در حال نوسان است و هر بشکه نفت خام WTI نیز در محدوده 41.7 دلار در حال دادوستد است. اما اونس در معاملات شب گذشته توانست حدنصاب تازه ای بر جای گذاشته و از مرز 2000 دلار عبور کند. در این لحظات هر اونس طلا در محدوده 2020 دلار در حال معامله است.

وضعیت فلزات پایه نیز با وجود نوسان‌های محدودی که داشتند همچنان مساعد است، برای مثلا مس در بازه 6450 دلاری قرار دارد و آلومینیوم و روی نیز نوسان خاصی نداشته‌اند. برخی از کارشناسان صعود نفت و طلا در معاملات شب گذشته را با انفجارهای بیروت مرتبط می‌دانند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما