پیش بینی بورس امروز | افزایش ورود نقدینگی، هیجان خرید بالا

کدخبر: 354739
اقتصاد نیوز : درحالی که بازارهای جهانی با افت اندکی بسته شدند که با وعده های داده شده دولت، برخی سناریوها حکایت از هیجان دوباره خرید در دادوستدها را دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای بورس ، عبور مجدد شاخص‌کل از مقاومت روانی 2 میلیون واحد در پایان هفته گذشته و اعلام خبر گشایش اقتصادی در کشور، شرایط را برای ادامه روندی صعودی بازار مهیا کرده است. در طی هفته جاری سهامداران منتظر اعلام برخی خبرهای مهم هستند. مهم‌ترین آن‌ها اما همان گشایشی است که رئیس جمهور در هفته گذشته وعده داد و تا به امروز گمانه‌زنی‌های متعددی در این باره صورت گرفته است. حتی مشاور رئیس جمهور در امور رسانه پیشنهاد داد که «قبل از هر تصمیم اقتصادی شخصی یک هفته صبر کنید» حالا هفته موعود فرا رسیده است و باید دید کدام یک از گمانه‌ها رنگ واقعیت به خود می‌گیرد.

همچنین طبق صحبت های مدیرعامل بورس تهران، ساعات معاملات بورس تهران تغییر می‌کند و جزئیات دقیق آن قرار است یک روز قبل از اجرایی شدن، اطلاع رسانی شود. تا زمانی که هم جزئیات خبر گشایش اقتصادی اعلام نشود و هم شرایط تغییر ساعات معاملات اعلام نشود، نمی توان به طور دقیق تاثیر آن را روی بازار سرمایه مشخص کرد.

بورس

پیش بینی بازار امروز

با توجه به سبزپوشی بازار در آخرین روز کاری هفته گذشته و وجود سه روز تعطیلی، امروز هیجان خرید در بازار بالا خواهد بود و انتظار داریم جریان ورود نقدینگی به بازار افزایش یابد. نمادهای کوچک‌تر در هفته گذشته خودی نشان دادند و در بیشتر روزها روند صعودی داشتند، از سوی دیگر برخی از نمادهای لیدر و شاحص‌ساز بازار نیز با اصلاح قیمتی که در هفته گذشته داشتند، به قیمت ها جذابی رسیده‌اند و در نتیجه انتظار می رود در هفته جاری با استقبال سهامداران همراه شوند.  

در مقابل هفته مثبت بازارهای جهانی، با افت قابل توجه به پایان رسید. مس که تا مرز 6500 دلار بالا رفته بود، روز جمعه با افت 4 درصدی تا مرز 6230 دلار کاهش یافت. پلاتین، پالادیوم، روی و آلومینیوم نیز با افت محسوسی به کار خود پایان دادند. هر بشکه نفت برنت که تا بالاتر از مرز 46 دلار پیش رفته بود، در نهایت در میانه کانال 44 دلاری به کار خود پایان داد. هر اونس طلا نیز اگرچه خود را در کانال 2 هزار دلاری تثبیت کرد اما با افت 1 درصدی به کار خود پایان داد.

افزایش شیوع کرونا در برخی از کشورها همانند برزیل، آمریکا، هند و ...، افزایش تنش تجاری میان آمریکا و چین، افزایش چالش‌های سیاسی در آمریکا، انتظار اصلاح قیمت در بازار کامودیتی‌ها، نااطمینانی نسبت به آینده اقتصادهای توسعه یافته و ... از جمله دلایلی بود که به افت بازارهای جهانی منجر شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما