تصویر اولیه از بورس امروز چهارشنبه 19 شهریور؛

علامت امیدوار کننده در ریزش بورس/ صف فروش خودروسازان در بورس خلوت شد

کدخبر: 360393
اقتصادنیوز : شاخص کل بورس، امروز چهارشنبه‌ را با شیب تند رو به پایین شروع کرد و در ادامه بصورت متعادل و در یک مسیر هموار قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، امروز چهارشنبه‌ 19 شهریور یکبار  دیگر شاخص کل بورس، قرمز پوش شد. این سومین افت متوالی در هفته جاری است که شاخص کل یکدست قرمز  است.

نماگر روز گذشته در ساعات  ابتدایی، افت ۳۲هزار واحدی را تجربه کرد، اما امروز ساعت ۱۰ صبح ریزش در سطح ۲۳ هزار واحد مدیریت شد که در مقایسه با افت یک ساعته روز گذشته وضعیت بهتری را نشان‌ می دهد.

xrfG38gFoeto

براساس این گزارش ، شاخص کل صبح روز چهارشنبه‌ را با شیب تند رو به پایین شروع کرد اما نکته امیدوار کننده کاهش سرعت ریزش بود،از ساعت دو و نیم صبح از صف های فروش کم شد و حتی گل گهر صف خرید شد، این اتفاقات موجب شد بازار در ادامه بصورت متعادل و در یک  مسیر هموار قرار گیرد.

در ساعات ابتدایی، معاملات نماد بزرگ و شاخص ساز  همگی  در صف فروش به صف  بودند اما  این صف ها دیری نپاید که یک به یک متعادل  شدند و در ادامه برخی  از این صف ها  برچیده شد.

 موج دوم عرضه تا ساعت ده صبح توانست موازنه با تقاضا را در هم شکست و دلیلی برای تشکیل صف فروش مجدد برخی از نمادها در بازار شد.

 شاخص کل یک سال و نیم پس از فعالیت با افت بیش از 23 هزار واحدی به کانال 1.546.000 رسید و بازار شاهد ثبت ارزش معاملات به مبلغ 4300 میلیارد تومان در بورس و فرابورس بود  میزان خروج نقدینگی حقیقی تا همین ساعت به عدد 240میلیارد تومان رسیده است.اما از این ساعت سرعت ریزش کم شد به طوری که بخشی از افت رخ داده جبران شد و پس از ساعت 12 میزان افت بازار به 14 هزار 800 واحد محدود شد.البته شاخص هم وزن هنوز نتوانسته همانند شاخص کل خود را احیا کند تا کماکان فضای بیم و امید در بازار موج بزند.اقتصاد نیوز در گزارش تحلیلی پس از بازار به این نکته خواهد پرداخت.

شاخصصف فروش خودروسازان در غیاب دو لیدر اصلی

ثبهساز عرضه اولیه‌ای که نسبت به سایر عرضه اولیه‌ها بخاطر جو بازار، زودتر متعادل شده بود، از صف فروش به سمت صف خرید پیش می‌رود.

در گروه دارو نیز، فعلا ارزش معاملات والبر،  تیپیکو، دفارا، بیش از سایرین است و متعادل هستند.

صف‌های فروش خودروسازان در غیاب دو لیدر خود چندان سنگین نیست و به نظر منتظر بازگشت خساپا و خودرو هستند .

خپارس ۸۰ میلیون صف در ۱۱۰۰ تومان

خزامیا ۷۶ میل صف در ۱۸۸۰ تومان

وضعیت شاخص ها

شاخص کل بورس: 1,546,973.57 (23032.89-)

شاخص کل هم‌وزن: 428,722.34 (3529.84-)

شاخص کل فرابورس:16,516.84(150.14-)

ارزش معاملات بورس: 3,755 میلیارد تومان

حجم معاملات بورس: 3.2 میلیارد سهم

ارزش معاملات فرابورس: 845 میلیارد تومان

حجم معاملات فرابورس: 519 میلیون سهم

تیتر یک
  • نوسان قیمت هزینه وام مسکن چقدر است؟

    هزینه وام مسکن طی روزهای اخیر تقریبا هیچ تغییری نداشته و نرخ سود وام در ۲۰.۵ درصد ثابت مانده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما