کدخبر: ۱۵۷۳۵۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
تغییرات چشمگیر در ویندوز ۱۰ گوشی ها در سال ۲۰۱۷

تغییرات چشمگیر در ویندوز ۱۰ گوشی ها در سال ۲۰۱۷

گوشی های هوشمند با سه نوع سیستم عامل به بازار ارائه می شوند. یکی از انواع این سیستم عامل ها ها ویندوز ۱۰ است که البته نتوانسته است هنوز نسبت به سیستم عامل اندروید و iOS طرفداران و کاربران زیادی به خود جذب کند. اما اخیرا اخباری منتشر شده است که در سال جدیدی میلادی این سیستم عامل بر روی گوشی های مجهز به آن با تغییرات جدیدی ارائه شود.

به گزارش کلیک، هرچند گوشی های هوشمند مجهز به سیستم عامل ویندوز نسبت به گوشی های مجهز به سیستم عامل اندروید و iOS طرفداران کمتری دارد و از طرفی تعداد اپلیکیشن های ارائه شده برای گوشی های مجهز به این سیستم عامل کم تر است اما هستند هنوز کاربرانی که از جمله طرفداران پر و پا قرص این گوشی ها هستند و حاضر نیستند گوشی های مجهز به سیستم عامل ویندوز را با هیچ نوع گوشی دیگری عوض کنند. اما بر اساس اخبار منتشر شده در سال ۲۰۱۷ قرار است این سیستم عامل برای گوشی های تلفن همراه با یک سری تغییرات در قابلیت های آن ارائه شود.

یکی از این تغییرات عبارت است از پیش نمایش سه بعدی که به کاربران اجازه می دهد تا محتوای اپلیکیشن یا هر چیز دیگر را در گوشی خود به صورت سه بعدی مشاهده کنند. همچنین این قابلیت به کاربران اجازه خواهد داد تا هر محتوایی را که م می‌خواهند به صورت سه بعدی بسازند. شاید به خاطر داشته باشید که چند سال پیش نمونه های اندرویدی بودند که محتوای سه بعدی را در اختیار کاربران قرار می داد. برای مثال با استفاده از این قابلیت در سیستم عامل اندروید ویدیوهای شبکه اجتماعی یوتیوب و یا تصاویر ثبت شده با دوربین می توانند به حالت سه بعدی برای کاربران به نمایش در آیند. از جمله گوشی هایی که این قابلیت را داشتند HTC EVO 3D و LG Optimus 3D بودند. در این دستگاه ها از تکنولوژی Stereocopic استفاده می شد که نیازی به استفاده از عینک های سه بعدی برای مشاهده محتوا به صورت سه بعدی نبود.

از دیگر قابلیت های سیستم عامل ویندوز گوشی های هوشمند که قرار است در نسخه جدید آن در سال جدیدی میلادی به روز رسانی هایی صورت گیرد قابلیت Edge browser است. وقتی کاربر بخواهد پرداخت های آن لاین داشته باشد، می تواند بر روی Edge، یک Microsoft Wallet ایجاد کند. به محض اینکه این کار انجام شد، بار دیگری که کاربر بخواهد به صورت آن لاین خرید و پرداختی انجام دهد، به صورت خودکار به Wallet وارد می شود و از آن جا می توانند پرداخت آن لاین خود را انجام دهد. از طرفی کاربر می تواند تنها افرادی که مجاز هستند تا به اطلاعات کاربر دسترسی پیدا کنند را در Microsoft Wallet مشخص کند.  اطلاعات کارت اعتباری کاربر از طریق حساب کاربری مایکروسافت کاربر در هنگام خرید تایید می شود و بنابراین اطلاعات کارت اعتباری کاربری در هر انتقال و پرداخت وارد Wallet نخواهد شد.

قابلیت جدیدی دیگری که قرار است به نسخه جدیدی سیستم عامل ویندوز ۱۰ گوشی های هوشمند اضافه شود مرتبط با به روز رسانی نرم افزارهای سیستم عامل است. این قابلیت جدید به کاربر امکان می دهد تا در همان لحظه که هشدار به روز رسانی نرم افزار برای او به نمایش در می آید نرم افزار را به روز رسانی کند و یا به روز رسانی را تا ۳۵ روز به تاخیر بیندازد.

از دیگر قابلیت های دیگر این سیستم عامل می توان به Integrated Book Store اشاره کرد که به Edge اضافه خواهد شد. با استفاده از این قابلیت کاربران قادر خواهند بود تا کتاب های خود را در قالب EPUB، یکی از قالب های رایج کتاب های الکترونیک یا ذخیره و یا به اصطلاح Bookmark کنند.

از دیگر قابلیت های به روز رسانی شده در نسخه جدید سیستم عامل ویندوز ۱۰ گوشی های هوشمند تغییرات در تنظیمات اپلیکیشن یا Setting app است که اطلاعات خلاصه ای در خصوص اپلیکیشن هایی که بر روی گوشی نصب کرده است در اختیار کاربر قرار می دهد.

قرار است به روز رسانی این سیستم عامل در اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی در اختیار کاربران قرار گیرد.