کدخبر: ۱۶۵۷۶۰ لینک کوتاه

منشأ گرانی گوجه مشخص شد

رئیس تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: در حال حاضر قیمت گوجه‌فرنگی بین ۳۸۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان در بازار عرضه می‌شود.

مهدی نجفیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره افزایش قیمت سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی اظهار کرد: مدتی است قیمت سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی به علت بارندگی و محدودیت تردد کامیون‌ها بالا رفته که البته روزی 100 تومان کاهش می‌یابد و در حال حاضر هر کیلوگرم سیب‌زمینی 1800 تومان فروخته می‌شود و قیمت گوجه‌فرنگی نیز 5000 تا 3800 تومان است.

وی در ادامه با بیان اینکه قیمت مرغ در بازار 6400 تومان است، گفت: از نظر ما قیمت مرغ پایین است چرا که باید 7200 تومان باشد.

نجفیان با اشاره به کاهش قیمت مرغ در بازار، اظهار کرد: کاهش قیمت مرغ به 2 علت ذخیره بیش از حد مرغ در منازل و شیوع آنفلوآنزا رخ داده است.

وی تصریح کرد: قیمت مرغ در روزهای پایانی سال گذشته 7200 تومان بود اما در حال حاضر به 6400 تومان کاهش یافت که این کاهش به علت افزایش عرضه و کاهش تقاضا بوده است.

وی با بیان اینکه شیوع آنفلوآنزای پرندگان باعث کاهش خرید مرغ شده است، عنوان کرد: آنفلوآنزای پرندگان در مرغ‌های بومی و کبوترها شیوع داشته و مرغداری‌های استان آلوده نشده است ضمن اینکه کانون‌های آلودگی حذف شده است بنابراین مردم نگرانی از بابت آنفولانزا نداشته باشند.

نجفیان افزود: شرکت پشتیبانی امور دام استان نیز آمادگی خرید مرغ از مرغداران استان را دارد و به‌زودی اقدام به خرید خواهد کرد.

رئیس تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: قیمت گوشت گوسفندی مخلوط نیز 35 هزار تومان و مخلوط گوساله 32 هزار تومان است که تغییری نداشته است.