کدخبر: ۱۶۹۱۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پوتین پیروزی روحانی را تبریک گفت

پوتین پیروزی روحانی را تبریک گفت

رئیس جمهوری روسیه پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

ولادیمیر پوتین در این پیام بر آمادگی روسیه جهت ادامه همکاری فعالانه در توسعه روابط دو کشور ایران و روسیه  در حوزه‌های دوجانبه و موضوعات بین المللی تاکید کرد.

رییس جمهور روسیه در متن پیام خود همچنین از اجرای موفقیت آمیز توافقات دو کشور از جمله توافقات بدست آمده در چارچوب سفر چندی پیش حسن روحانی به روسیه که در راستای منافع دو کشور دوست و در مسیر تقویت تلاشها برای حمایت از ثبات و امنیت در منطقه خاور میانه، خاور نزدیک و مجموعا  کل جهان بود، ابراز اطمینان کرد.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز پیش از این با انتشار پیامی پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.

موگرینی در این پیام که در صفحه خود در توئیتر منتشر کرده آورده است: ایرانیان پرشور در حیات سیاسی کشورشان شرکت کردند. به رییس جمهور حسن روحانی برای دریافت رای و پشتوانه مردمی نیرومند تبریک می گویم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین در توئیت جداگانه ای از آمادگی اتحادیه اروپا برای اجرای کامل برجام (توافق جامع هسته ای) خبر داد.