7 معجزه پیاده روی!

کدخبر: ۱۷۲۰۲۱
مطالعات در دانشگاه شفیلد هالام نشان داده است، 30 دقیقه پیاده روی سریع برای بدن معجزه می‌کند. تنها 30 دقیقه ورزش ملایم مانند پیاده روی به اندازه کافی شما را برای کاهش وزن و سلامت اندام های‌تان آماده می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از mirror، راب کوپلند استاد تربیت بدنی در دانشگاه شفیلدهالام در این باره می‌گوید: شاید در آینده قرصی بوجود آید که بدن را سالم و جوان نگه دارد اما در حال حاضر پیاده روی همین تاثیرات مثبت را روی بدن انجام می‌دهد. امکان ندارد قسمتی از بدن از پیاده روی بهره نبرد. 30 دقیقه پیاده روی سریع برای افرادی که فعالیت‌های کمی دارند تاثیرات شگفت انگیز و مثبتی را رقم می‌زند.

پیاده روی ما را در برابر بیماری‌های کشنده در امان نگه می‌دارد. جلوگیری از بیماری‌های قلبی، دیابت، سرطان، مبارزه با استرس، صافی و نرمی پوست و حتی جوان ماندن بدن تنها در 30 دقیقه پیاده روی سریع خلاصه شده است.

در ادامه شما پی می‌برید پیاده روی بهترین دارو برای درمان بیمارهاست.

قلب: یک مطالعه در سال 2012 نشان داد یک سوم مردم جهان از نظر فیزیکی بسیار فعال هستند. در صورتی که تنها 30 دقیقه پیاده روی سریع می‌تواند شما را 11 درصد از بیماری‌های قلبی دور کند. چرا که قلب در حین فعالیت با هر ضربان خون بیشتری را پمپ می‌کند.

پروفسور کوپلند در ادامه گفت: قلب یک ماهیچه است. اگر بدن را عادت به پیاده روی دهید کارامدتر برایتان کار می‌کند. یکی از مهم‌ترین مزایای آن کاهش فشارخون است. همچنین پیاده روی میزان کلسترول خونتان را کاهش داده و علاوه بر آن از خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و انسداد عروق در امان هستید.

ریه‌ها: با پیاده روی روزانه ریه‌هایتان بهتر اکسیژن موجود در هوا را استفاده کرده و تنها با 30 دقیقه پیاده روی سریع، 3 بار در هفته ریه‌هایتان را 20 سال جوان‌تر می‌کند. وزرش‌های ملایم ماهیچه‌ها را برای بهره‌وری بهتر از کسیژن آماده کرده و تا حد قابل توجهی از ابتلا به بیماری‌های تنفسی دور خواهید ماند.

کاهش وزن: یکی از راه‌های ساده برای داشتن احساس جوانی و سلامتی، تناسب اندام است که آن نیز با پیاده روی روزانه محقق می‌شود. 10 دقیقه دویدن در طول روز 50 کالری می‌سوزاند.

پیاده روی سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد و راحت تر کالری و چربی می‌سوزانید. کاهش وزن خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را بسیار کاهش می‌دهد. به عبارتی هر فردی اگر فقط 30 دقیقه پیاده روی سریع را در برنامه روزانه خود بگنجاند، 13 درصد خطر ابتلا به دیابت را کاهش داده است.

پوست: ورزش‌های ملایمی مانند پیاده روی، باعث افزایش جریان خون به پوست می‌شود که این عمل رادیکال‌های آزاد را که علت چین و چروک پوست هستند به شدت کاهش می‌دهد . به گفته متخصصین پوست، شما می‌توانید از پیاده روی به عنوان یک پاکسازی کننده پوست استفاده کنید.

استخوان‌ها: هنگامی که پیاده روی می‌کنید، ماهیچه‌ها روی استخوان‌ها کشیده شده و شما احساس می‌کنید این کار برای استخوان مناسب نیست و باعث تخریب آنها می‌شود در صورتی که نمی‌دانید که این کار باعث تقویت بیشتر آنها می‌شود.

استخوان‌ها بافت‌های زنده هستند که با ورزش بیشتر آنها قوی‌تر و ضخیم‌تر شده و همچنین با پیاده روی خود را در برابر پوکی استخوان، دردکمر، اختلالات اسکلتی و عضلانی بیمه کنید.

سلامت روان: یکی دیگر از معجره‌های پیاده روی تغییرات مثبت روی خلق و خو و سلامت روان است. چرا که هورمون‌های اندورفین(احساس خوب داشتن) را در بدنتان بیشتر ترشح می‌کند. همچنین میزان هورمون کورتیزول(استرس) را کاهش داده، استرس و عصبانیت کمتری را تجربه می‌کنید. بالا بردن سطح هورمون کورتیزول باعث کاهش حافظه، کاهش سیستم ایمنی، فشار خون بالا، افزایش کلسترول و بیماری های قلبی می‌شود.

سرطان: پیاده روی به مدت 30 دقیقه در روز خطر ابتلا به طیف وسیعی از سرطان را کاهش می‌دهد. سرطان پستان 18 درصد و سرطان روده بزرگ 19 درصد تنها با 30 دقیقه پیاده روی سریع کاهش میابد. افرادی که فعالیت‌های کمی دارند در سلول هایشان بی‌شک دچار التهاب هستند و با بالا رفتن سن درگیر بیماری‌های مختلف می‌شوند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید