با شکست رقیب سنتی،

پرسپولیس برنده دربی 85 شد

کدخبر: ۱۸۷۷۹۵
داربی ۸۵ پایتخت با برتری یک بر صفر به سود پرسپولیس پایان یافت.
پرسپولیس برنده دربی 85 شد

بازی تیم‌های پرسپولیس و استقلال از ساعت ۱۶:۴۰ در ورزشگاه آزادی  برگزار شد و پرسپولیس توانست با یک گل رقیب سنتی خود را شکست دهد. سرخپوشان با این پیروزی ۲۰ امتیازی شده و به رده دوم جدول صعود کردند.استقلال هم با این شکست کماکان با ۹ امتیاز در رده سیزدهم باقی ماند.  

علی علیپور در دقیقه ۲۲ از روی نقطه پنالتی تک گل تیمش را به ثمر رساند.

روزبه چشمی، فرشید باقری، امید ابراهیمی، فرسید اسماعیلی، وریا غفوری و میلاد ذکی‌پور از استقلال و محسن ربیع خواه، کمال کامیابی‌نیا و حسین ماهینی از پرسپولیس با کارت زرد داور جریمه شدند.

پرسپولیس نیمه اول را با گل علی علیپور به رختکن رفت. در نیمه دوم این استقلال بود که بازی را بهتر آغاز کرد اما مدافعان پرسپولیس بی نقض عمل کردند و به خوبی حملات آبی پوشان را خنثی کردند. در یک ضد حمله پاس خوب پشت مدافعان استقلال برای وحید امیری او را در موقعیت خوبی قرار داد که پیش از اینکه به توپ برسد، استقلالی‌ها توپ را دور کردند.

همچنین وریا غفوری پاسی عرضی و خوب را به محوطه جریمه پرسپولیس ارسال کرد که مدافعان سرخپوش توپ را قطع کردند.

در دقیقه 57 بشار رسن چند بازیکن استقلال را دربیل کرد و با خطای امید ابراهیمی متوقف شد. داور در این صحنه به هافبک استقلال کارت زرد نشان داد و ضربه ایستگاهی وحید امیری با عکس العمل حسینی به کرنر رفت.

شفر در دقیقه 55 جابر انصاری را به جای فرشید باقری  وارد زمین کرد. پاس خوب پشت مدافعان پرسپولیس به جابر انصاری رسید اما بیرانوند پیش از اینکه انصاری ضربه‌ای به توپ بزند از دروازه خارج شد و توپ را مهار کرد. 

در ادامه حملات پرسپولیسی ها منشا توپ را به خوبی از مجید حسینی گرفت و ضربه‌ای به توپ زد که حسین حسینی مهار کرد. در ادامه موقعتی برای بشار رسن ایجاد شد که ضربه او را مدافعان استقلال دفع کردند.

استقلالی های فشار بیشتری روی دروازه پرسپولیس آوردند و جابر انصاری در محوطه جریمه پرسپولیس می‌توانست برای تیمش گلزنی کند که این توپ راهی کرنر شد.

در ادامه دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند تا این بازی در پایان و با محاسبه 6 دقیقه وقت اضافی به سود سرخ ها پایان یابد. هواداران استقلال نارنجکی را در بین عکاس ها انداختند که باعث مصدومیت چندی از آنها شد. در دقیقه 92 گادوین منشا جای خودش را به شایان مصلح داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی