کدخبر: ۱۸۸۹۱۷ لینک کوتاه

پرسپولیس پرتماشاگرترین تیم ایران

حضور پررنگ تماشاگران در دربی تهران، باعث شد پرسپولیس دوباره به صدرجدول پرتماشاگرترین میزبان لیگ برتر برگردد.

دیدن پرسپولیس در صدر جدول پرتماشاگرترین میزبانان لیگ برتر، موضوع عجیبی نیست اما این فصل استقلالی‌ها، توانسته بودند میانگین تماشاگر بیشتری از پرسپولیس ثبت کنند. استقلال در هفته‌های ابتدایی، با تراکتورسازی و ذوب آهن بازی کرد و استقلالی‌ها استقبال نسبتا خوبی از بازی‌های تیم‌شان داشتند. استقبالی که بیشتر از حضور تماشاگران پرسپولیس در بازی‌های میزبانی این تیم بود.

با این وجود، برگزاری دربی تهران، دوباره پرسپولیس را به صدر پرتماشاگرترین میزبان‌های لیگ برتر فرستاد. در دربی تهران، ۸۵ هزار تماشاگر پرسپولیسی و استقلالی بازی را از نزدیک تماشا کردند که با توجه به میزبانی پرسپولیس در این مسابقه، این آمار به میزبانی آن‌ها اضافه شد. در طرف مقابل، حضور فقط ۵ هزار تماشاگر در بازی استقلال و نفت تهران، میانگین تماشاگران استقلال را پایین آورد.

با آمار جدید، پرسپولیس میانگین بسیار خوب ۴۶ هزار تماشاگر در هر مسابقه را دارد. آن‌ها در دو بازی، میزبان ۳۰ هزار تماشاگر بودند، یک بازی ۴۰ هزار نفر بازی آن‌ها را از نزدیک تماشا کردند و دربی تهران با حضور ۸۵ هزار نفر برگزار شد. میانگین تماشاگران استقلال اما با افت اخیر به ۲۸ هزار تماشاگر در هر بازی رسیده است. افت تماشاگران استقلال در بازی‌های اخیر، باعث شده حتی با حذف دربی از آمار پرسپولیس آن‌ها میانگین تماشاگران بیشتری از استقلال داشته باشند و آبی‌ها برای بازگشت دوباره به صدر، نیاز به پر کردن دوباره سکوهای آزادی در بازی‌های آینده دارند.