نور این رنگی دوای استرس است

کدخبر: 189970
پژوهشگران در تازه ترین بررسی های خود اثرات قابل توجه نوری به رنگ آرامش را شاهد بودند ، آنها برای رفع عصبانیت و به عنوان دوای استرس قرار گرفتن در محیطی با این نور را توصیه می کنند.
نمناک؛ پیش از این پژوهشگران در مورد فواید نور آبی برای سلامت بدن به خصوص در رابطه با کنترل برخی از بیماری های پوستی مطالبی را ارائه کرده بودند که در ادامه همان بررسی ها آثار قابل توجه دیگری از این رنگ نور ثابت شد.دوای استرس
 
 
دوای استرس
دوای استرس و اضطراب استراحت در اتاقی با نور آبی است بعد از دعوا به نور آبی پناه ببرید ؛ دوای استرس است

این جمله ای بود که "نیو اطلس" منتشر کرد تا مقدمه ای برای تاثیر نور آبی در رفع استرس باشد.براساس گفته ی پژوهشگران دانشگاه "گراندا" اسپانیا نور آبی در کاهش استرس و عصبانیت ایجاد شده بعد از بحث و درگیری لفظی تاثیر فوق العاده ای دارد.

 آنان می گویند فشارهای روانی کوتاه مدت که در اثر روابط با اشخاص در اجتماع به وجود می آید، بدین شیوه قابل کاهش است. به عنوان مثال اگر فردی با دوست یا همکارش جر و بحث کند و بدین علت دچار فشار عصبی شود می تواند با پناه بردن به نور آبی تا حدی از بار این فشار و استرس رها شود.

در این بررسی ها 12 داوطلب بین 18 تا 37 سال مورد بررسی قرار گرفتند که نتیجه ی به دست آمده ار حالات آنها بعد از قرار گرفتن در معرض نور آبی در حالت استرس و عصبانیت قابل توجه بود. سلامت داوطلبان پس از تنش عصبی و قرارگرفتن در معرض تابش نور آبی به مدت 10 دقیقه بهبود یافته و وضعیت مغز و قلب آنها بهتر شده است.

 

 

تیتر یک
  • درس‌های مذاکرات آمریکا-شوروی در مورد تعامل تهران-واشنگتن (بخش اول)

    اقتصادنیوز: مارک کاتز، استاد علوم سیاسی دانشگاه جورج میسون بر این باور است که تاریخچه گفت‌وگوهای مسکو-واشنگتن در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما