کدخبر: ۱۹۳۴۵۳ لینک کوتاه

جایزه «قلب طلایی» برای دروازه بان فوتبال

بهترین دروازه‌بان جهان در سال ۲۰۱۷ به انتخاب «فرانس فوتبال»، اطمینان دارد در جام جهانی ۲۰۱۸ تیم ملی فوتبال آلمان را همراهی خواهد کرد.

مانوئل نویر در اواخر شهریور ماه سال جاری در تمرین تیم فوتبال بایرن مونیخ از ناحیه متاتارسال (استخوان‌های کف پای منتهی به استخوان‌های انگشتان پا) پای چپ آسیب‌ دید و پایش مورد عمل جراحی قرار گرفت. در حالی که در ابتدا گفته می‌شد نویر به مدت چهار ماه یعنی تا پایان نیم‌فصل اول به دور از میادین خواهد بود، در نهایت مشخص شد که بازگشت او به میادین کمی به تأخیر خواهد افتاد.

نویر 31 ساله که در مراسمی در آلمان جایزه «قلب طلایی» را بابت تعهدش به تیم باشگاهی‌اش و تیم ملی آلمان دریافت کرد، در اواخر فصل گذشته و در بازی برگشت بایرن برابر رئال مادرید در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در اثر برخورد با کریستیانو رونالدو از ناحیه انگشت پای چپ دچار شکستگی شده بود، تنها یک ماه از بازگشتش به میادین می‌گذشت که بار دیگر از همان پا آسیب دید.

نویر در گفت‌و‌گو با نشریه آلمانی «بیلد» گفت: باید بگویم که دروازه‌بانان دیگر تیم ملی آلمان هم عالی کار کرده‌اند، اما اطمینان دارم که در جام جهانی 2018 روسیه در درون دروازه آلمان خواهم بود. به عقیده من، مشکلی برای حضورم در جام جهانی وجود ندارد. شاید روند بهبودی‌ام کمی طولانی‌ شده باشد، اما همه چیز صد درصد وفق مراد است. پس از پایان فرایند ریکاوری‌ام هم به درون دروازه بازخواهم گشت و به تیم کمک خواهم کرد./ خبرگزاری تسنیم