کدخبر: ۲۰۳۲۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پرونده برادر معاون اول رئیس جمهوری به تهران منتقل شد

تسنیم : معاون اول قوه قضائیه علت انتقال پرونده مهدی جهانگیری را به‌واسطه مسائل مهم‌تری که این پرونده در تهران داشت، عنوان کرد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای عصر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان اظهار داشت: برای حضور در همایش ملی "پیشگیری از خشونت، چالش‌ها و راهکارها" به استان کرمان سفر کردم.

وی افزود: در این سفر فرصتی پیش آمد تا با شورای تأمین استان و استاندار کرمان جلسه‌ای داشته باشم.

معاون اول قوه قضائیه بیان کرد: استان کرمان چشم‌انداز روشنی دارد و فعالیت‌های خوبی در زمینه اقتصادی در این استان انجام شده و پیشرفت قابل توجهی داشته است.

وی افزود: در جلسات همه از همدلی و همراهی مسئولان استان صحبت کردند و در عمل هم این را دیدیم.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای با اشاره به روند پرونده مهدی جهانگیری گفت: این پرونده مسائلی را در کرمان و مسائل مهم‌تری را در تهران داشت و نهایتاً با هماهنگی بین دستگاه قضائی کرمان و تهران، این پرونده به تهران منتقل شد، در مرحله تحقیقات مقدماتی است و هنوز کیفرخواستی صادر نشده و بعد اتمام پرونده می‌توان درباره جزئیات این پرونده توضیح داد.

وی در پاسخ به خبرنگار تسنیم در خصوص طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان گفت: براساس ماده 142 قانون اساسی تنها مقام مشخصی چون سران قوا، وزرا و ... اموالشان بررسی می‌شود‌.

معاون اول قوه قضائیه گفت: این طرح فعلاً ‌به صحن مجلس نیامده و زمانی که کامل شود و به صحن بیاید می‌توان در زمینه آن نظر داد‌.