کدخبر: ۲۱۷۰۴۴ لینک کوتاه

​قانونی که نقل و انتقاالات فوتبال ایران را زیر و رو می‌کند

در فاصله چند روز مانده به آغاز رسمی فصل نقل و انتقالات قانونی ممکن است تصویب شد که شرایط تیم ها در این بازار داغ را دگرگون کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ورزش سه، حیدر بهاروند چند روزی است که طرحی به کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ داده است که طبق آن باشگاه ها بتوانند در کنار 18 بازیکن بزرگسال 3 بازیکن زیر 25 سال جذب کند و در واقع این 3 بازیکن جزو سهمیه بزرگسال تیم ها محسوب نشوند.

اما این طرح چرا مطرح شده است؟ هرسال تعداد زیادی از بازیکنان با عبور از سن 23 سال سهمیه بزرگسال می شوند و چون طبق قانون هر تیم می تواند تنها 18 بازیکن بزرگسال جذب کند، در طول هر فصل بازیکنان زیادی بیرون می مانند ضمن این که این قانون بنیه باشگاه را در فصل نقل و انتقالات قوی می کند و می توانند تعداد  بازیکن بیشتری را جذب کنند.

این قانونی است که اگر تصویب شود در درجه اول به سود باشگاه هایی است که می خواهند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند چراکه می توانند بازیکنان بیشتری جذب کنند و در درجه دوم تیم هایی از آن سود می برند که قصد تغییرات زیاد در تیم شان دارند و حالا می توانند با جذب 3 بازیکن زیر 25 سال لیست بالای 23 سال خود را پر نکنند.

در حال حاضر باشگاهی مثل استقلال به دلیل اضافه شدن چند بازیکن به لیست بزرگسال نمی تواند فعالیت زیادی در نقل و انتقالات داشته باشد و تصویب این قانون می تواند خیلی به این تیم کمک کند ضمن اینکه باشگاهی مثل سپاهان هم که می خواهد تغییرات زیادی را در تیم خود ایجاد کند بی تردید از این قانون استقبال خواهد کرد.

این طرح هنوز به تصویب نرسیده است اما گفته می شود امکان اینکه تا شروع نقل و انتقالات اجرایی شود زیاد است.