ترامپ و مکرون در حاشیه اجلاس G7 درباره ایران گفت‌وگو کردند

کدخبر: 218818
اقتصادنیوز؛ سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه روز جمعه در حاشیه نشست گروه 7 در کانادا با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ کاخ سفید اعلام کرد: روسای جمهور آمریکا و فرانسه در دیدار با یکدیگر درباره ایران و لزوم مقابله با فعالیت‌های این کشور در منطقه گفت‌وگو کردند.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی کاخ سفید، سندرز گفت که دو طرف در این دیدار درباره ایران و لزوم مقابله با این کشور در منطقه، تجارت و دیدار پیش روی ترامپ با رهبر کره شمالی رایزنی کرده‌اند.

نشست گروه 7 به دلیل سیاست‌های جدید رئیس جمهور آمریکا برای اعمال تعرفه‌های سنگین بر واردات فولاد و آلومینیوم از کانادا، اتحادیه اروپا و مکزیک با حاشیه‌هایی همراه بوده است چراکه تصمیمات جدید ترامپ موجب ناخرسندی سران این کشورها شده است و آنها نیز در پاسخ دست به اقدامات تلافی جویانه زده‌اند.

به گزارش ایسنا، غرب و آمریکا در حالی به‌طور مکرر ایران را متهم به دست داشتن در فعالیت‌های بی‌ثبات کننده در خاورمیانه می‌کنند که سیاست‌های مداخله‌جویانه و جنگ طلبانه این کشورها خود عاملی اصلی تمامی ناآرامی‌ها و مناقشات در منطقه است اما آنها تلاش می‌کنند ایران را برای مشکلات این منطقه مقصر جلوه دهند.

این در حالی است که دولت‌های عراق و سوریه بارها از نقش ایران در مبارزه با گروه‌های تروریستی، از جمله داعش تقدیر کرده‌اند.

تیتر یک
  • روایت میدانی از حال و هوای بازار ملک؛

    اقتصادنیوز :بررسی میدانی فایل های فروش نشان می دهد در خرداد ماه ۱۴۰۰ هم فروشندگانی که قیمت های خود را کاهش داده اند…

از دست ندهید
بلیط هواپیما