کدخبر: ۲۱۸۹۷۵ لینک کوتاه

کاهش ۲۰ درصدی تولید آیفون نسبت به سال قبل

اقتصاد نیوز: بر اساس جدیدترین گزارش ها تولید آیفون در سال جاری میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۷ با کاهش ۲۰ درصدی روبه‌رو می شود. با این حال انتظار نمی رود درآمد اپل کاهش پیدا کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک،از زمان عرضه آیفون ایکس به بازار گزارش های زیادی در رابطه با فروش کمتر از انتظار این دستگاه در اینترنت منتشر شده است. به نظر می رسد اپل در گزارش مالی خود در ماه گذشته میلادی به این موضوع اشاره کرده باشد.

به تازگی گزارشی از سوی Nikkei Asian Review منتشر شده که بر اساس آن اپل تولید آیفون را در سال جاری میلادی در مقایسه با سال گذشته کاهش می دهد. این گزارش ادعا می کند که اپل میزان سفارشات قطعات آیفون را در مقایسه با سال گذشته تا 20 درصد کاهش خواهد داد.

با کاهش 20 درصدی سفارشات قطعات این گوشی هوشمند، تولید آیفون نیز 20 درصد کاهش پیدا می کند؛ این موضوع به معنای آن است که اپل آیفون های کمتری را به فروش می رساند.

بر اساس این گزارش اپل در رابطه با میزان سفارشات قطعات آیفون های جدید جانب احتیاط را رعایت می کند. در واقع میزان تولید آیفون برای مدل های جدید 20 درصد در مقایسه با سال گذشته میلادی کاهش پیدا می کند.

بنابر گزارش ها و شایعاتی که تا به امروز منتشر شده اند امسال اپل از سه آیفون جدید رونمایی می کند. دو نمونه از آن ها دارای نمایشگر OLED خواهد بود. اپل برای کاهش هزینه های تولید قصد دارد یکی از آیفون های 2018 را به پنل LCD مجهز کند (رندرهای آیفون 6.1 اینچی اپل منتشر شد؛ برش نمایشگر و دوربین اصلی تکی).

در حالی که گفته می شود اپل گوشی های هوشمند کمتری را در سال جاری میلادی روانه بازار می کند، به علت قیمت بالای این محصولات انتظار می رود که درآمد اپل بدون تغییر باقی بماند (رندر آیفون های 2018 را مشاهده کنید؛ طراحی مشابه آیفون ایکس).