کدخبر: ۲۱۹۲۹۲ لینک کوتاه

عضو جامعه روحانیت: اهانت به صالحی جهالت بود

اقتصادنیوز: عضو جامعه روحانیت مبارز تهران گفت: کسانی که در راهپیمایی روز قدس به دکتر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی اهانت کردند نه تخصص ایشان را می شناسند و نه خدمات او را می دانند و این نشانه جهل و ناآگاهی آنهاست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سید رضا اکرمی درباره اهانت عده ای به رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم روز قدس گفت:ما از تاریخ زندگی امیرالمومنین(ع) تجربه بسیار زیبایی داریم .وقتی امیرالمومنین (ع)مشاهده کرد برخی از اصحاب وی علیه مردم شام هتاکی و بدگویی می کنند فرمود من کراهت دارم شما مردمی هتاک، سباع و فحاش باشید، بیایید اوصاف آنها را بیان کنید و درباره نقاط منفی آنها صحبت کنید که حق پذیر و حق جو نیستند و یا زورگو و دیکتاتور هستند.

وی یادآورشد:اینکه عده ای ولو اندک در روز عزیز قدس و ماه مبارک رمضان در راهپیمایی که علیه اسرائیل و آمریکاست، علیه آقای صالحی فحاشی کنند و او را وطن فروش معرفی کنند این نشانگر جهل و ناآگاهی آنهاست و نشانگر این است از مسائل اطلاع ندارند.

اکرمی خاطرنشان کرد:در چنین مناسبت هایی باید نسبت به جنایات آمریکا و اسرائیل آگاه سازی کنیم و همانطور که امام راحل فرمودند هرچه فریاد داریم بر سر آمریکا بکشیم. 

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران یادآورشد:صالحی فرد متخصص ، متعهد ، دیندار و دلسوزی است و اینکه ما او را مورد حمله و تعرض قرار دهیم قطعا کار زشتی کردیم و اگر به نام دلسوزی و خیر خواهی این کارها انجام شده قطعا خلاف و کار ناپسندی هست.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به مسبوق به سابقه بودن چنین رفتارهایی آیا امکان ریشه کن کردن چنین رفتارهایی وجود دارد گفت:برای همیشه نمی شود چنین رفتارهایی را ریشه کن کرد چرا که بالاخره فکر، فهم و برداشت افراد متفاوت هست ، برخی خودفروخته هستند و اصلا حوصله ندارند به حقیقت مسائل برسند ولی به طور عمده می توانیم درباره مسائل اصلی کشور و اقدامات دشمن آگاه سازی کنیم و به مردم جهت بدهیم.

اکرمی ضمن تقبیح مجدد اهانت به رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: پیداست کسانی که به ایشان اهانت کردند نه تخصص آقای صالحی را می شناسند و نه خدمات او را می دانند. کسی حرفی زده و آنها هم بر زبان آورده اند.

عضو جامعه روحانیت مبارز تهران اضافه کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند و اشاره کردند که در برجام باید نگاه ریاست جمهوری لحاظ شود ما طبق آیه قران باید بر تقویت قدرت و توانمندی نظامی ،علمی، صنعتی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور اهتمام داشته باشیم و خودمان را نیرومند کنیم تا دشمن بداند با شایعه سازی و تبلیغات روانی علیه ملت ایران موفق نخواهد شد.