نیاز به حمایت ملی برای حل معضلات حاشیه‌نشینی در زاهدان

کدخبر: 221185
اقتصادنیوز :شهردار زاهدان نیز در پاسخ به اینکه چه رویکردی برای معضل حاشیه‌نشینی در زاهدان دارد، گفت: ما نیازمند حمایت ملی برای حل مشکل زاهدان هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا،نشست عصر امروز دبیرخانه کلانشهرهای ایران با حضور شهرداران کلانشهرهای اراک، ارومیه، اصفهان، مشهد، اهواز، رشت، زاهدان، شیراز، قم، کرج، کرمان، کرمانشاه و همدان برگزار شد.

 در این جلسه محمد حضرت‌پور شهردار ارومیه با انتقاد از اظهاراتی که درباره نیروی مازاد در شهرداری می‌شود، گفت: چرا رسانه‌ها روی اخراج نیروها اصرار می‌کنند و به این مساله رسیده‌اند؟ شما باید کمک کنید نیروهای شهرداری اشتغال داشته و بهره‌وری مناسب داشته باشند.

حضرت‌پور ادامه داد: منابع مالی شهرداری از جیب مردم تامین می‌شود در نتیجه باید فضای اعتماد متقابل را میان مردم و شهرداری ایجاد کنیم.

شهردار ارومیه با بیان اینکه تخلفات به علت سیستمی اداره شهرها کاهش یافته، افزود: فقط یکسری دله‌دزدی در شهرداری اتفاق می‌افتد و وظیفه رسانه‌هاست که فضای اعتمادسازی را میان شهرداری‌ها ایجاد کنند. وقتی دولت مدام درباره ایجاد اشتغال صحبت می‌کند چه عیبی دارد شهرداری‌ها خود اشتغال ایجاد کنند.

در ادامه عبدالقادر پربار شهردار زاهدان نیز در پاسخ به اینکه چه رویکردی برای معضل حاشیه‌نشینی در زاهدان دارد، گفت: ما نیازمند حمایت ملی برای حل مشکل زاهدان هستیم.

در پایان مهران عالم‌زاده شهردار کرمان نیز در انتقاد به فضای منفی که نسبت به شهرداری‌ها وجود دارد، گفت: کدام مجموعه و نهاد خدمات‌گذار را می‌شناسید که کارمندش شش‌ماه حقوق نگرفته باشد اما باز هم کارش را ادامه دهد.

عالم‌زاده درباره فساد در شهرداری‌ها نیز گفت: اکنون نمی‌توان فساد را انکار کرد و نمی‌توان آن را کتمان کرد اما باید به جای نیمه خالی نیمه پر لیوان را ببینید.

لازم به ذکر است، انتهای جلسه محمد علی افشانی(شهردار تهران) نیز خطاب به رسانه‌ها تصریح کرد: نباید مبنای نقد دروغ باشد. رسانه‌ها با احساسات مردم بازی نکرده و براساس قانون نقد کنند. دروغ برای جامعه ویرانگر خواهد بود.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما