کدخبر: ۲۲۲۹۲۶ لینک کوتاه

لاوروف: تحریم‌های درس عبرتی برای ما بود که روی غرب حساب نکنیم

اقتصادنیوز: وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با یک رسانه انگلیسی، تحریم های کشورهای غربی علیه مسکو را درس عبرتی برای روسیه دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با «Channel 4» انگلیس، تحریم های اعمال شده از سوی غرب علیه روسیه را درس عبرتی برای مسکو دانست که نشان داد روس ها نباید روی غرب حساب کنند.

وزیر خارجه روسیه درباره اینکه آیا با آمریکا در خصوص لغو تحریم های روسیه صحبت خواهد شد یا خیر عنوان داشت خود کشورهایی که این تحریم ها را اعمال کرده اند باید در مورد آن تصمیم بگیرند.

لاوروف همچنین مجددا ماجرای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا به نفع «دونالد ترامپ» را رد کرد و گفت این جریان و دامن زدن به آن نشانه اختلافات عمیق داخلی در آمریکا است.

وی همچنین در ادامه به تسلیحات شیمیایی و  سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی اشاره کرد و گفت: کشورهای غربی  هر گونه حیله ای را برای تغییر قوانین سازمان منع تسلیحات شیمیایی به کار گرفته‌اند.

لاوروف در مورد اعتماد به این سازمان گفت: تا همین اواخر ما اعتمادمان را حفظ کرده بودیم اما دو روز قبل که انگلیس و برخی کشورهای دیگر نشست ویژه این سازمان برگزار کردند، به شکلی جدی آن را به بازی گرفتند.