کدخبر: ۲۲۳۶۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کریمی قدوسی تایید کرد:

نامه روحانی به جنتی برای تصویب لوایح ۴ گانه FATF

اقتصادنیوز؛ جواد کریمی قدوسی تایید کرد که رئیس جمهور طی نامه ای به دبیر شورای نگهبان خواستار تصویب لوایح چهارگانه مبارزه با پولشویی با قید فوریت شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ حسن روحانی رئیس به دبیر شورای نگهبان برای لزوم تصویب لوایح چهارگانه مبارزه با پولشویی با قید فوریت نامه نوشته است.

در همین زمینه، جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ضمن تایید این خبر اعلام کرد که این نامه توسط حسن روحانی رئیس جمهور به احمد جنتی دبیر شورای نگهبان درباره تصویب لوایح چهارگانه مبارزه با پولشویی با قید فوریت نوشته شده است.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دبیر محترم شورای نگهبان

احتراما بند ۸ مصوبات دومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ ۹۷/۳/۲۹ که به تایید مقام معظم رهبری رسیده جهت اجرا ابلاغ میگردد.

بند ۸ مصوبه دومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی:

برای مقابله با تحریم های یک جانبه و بهانه جویی های آمریکا و دیگر دشمنان ایران و حفظ روابط تجاری و بانکی با دیگر کشورها، تصویب لوایح چهارگانه مبارزه با پولشویی ضروری است.

از مقام معظم رهبری درخواست می شود که در صورت صلاحدید ترتیبی اتخاذ گردد که شورای نگهبان عدم مغایرت سه لایحه مصوب مجلس را به فوریت اعلام کند و در مورد لایحه چهارم که تصویب آن در مجلس به مدت دو ماه به تعویق افتاده است همکاری لازم برای ایجاد فضای مثبت و رفع شبهات غیر واقعی صورت پذیرد.

متذکر میگردد تصویب لوایح چهارگانه به معنای پذیرش FATF نیست.

حسن روحانی

رئیس جمهور و رئیس شورای هماهنگی اقتصادی