کدخبر: ۲۲۵۸۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خیز ابراهیم رئیسی برای حضور در جلسات سران قوا

اقتصادنیوز: امیر واعظ آشتیانی، از فعالان سیاسی منتقد دولت از برنامه‌‌های آینده ابراهیم رئیسی در فضای سیاسی کشور اشاره کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا او تاکید کرد: «مهم نیست آقای رئیسی در رأس جریان اصولگرایی قرار گیرد و یا هر فرد دیگری، مهم این است که این قابلیت را داشته باشد علاوه بر این که یک گفت‌وگوی سازنده درون تشکیلاتی را به وجود می‌آورد بتواند عامل انسجام و وحدت هم باشد. اگر مدعی باشیم که همیشه و حتما در گروه‌های سیاسی چه اصلاح‌طلب و چه اصولگرا وحدت کامل شکل می‌گیرد خیر چنین چیزی نیست، اما می‌توانیم یک وحدت صورت نسبی به وجود بیاوریم که خود می‌تواند یک حرکت رو به جلو و اثربخش باشد.»

اودر ادامه ادعا کرد:«رأی آقای رئیسی قابل توجه بود آن هم باتوجه به این که ایشان یک چهره شاخص نبودند. ادبیات آقای رئیسی به گونه‌ای بود که توانست ۱۶ میلیون رأی را با خود همراه داشته باشد و این امر خود زمینه ساز یک نگاه ویژه نسبت به ایشان شد. حال اگر فرض را بر این بگیریم که ایشان در انتخابات مجلس شرکت کند، معتقدم که اگر انسجام و وحدت اصولگرا در سطح کشور برقرار باشد و بتوانند اکثریت مجلس را به دست گیرند، هیچ بعید نیست آقای رئیسی را به عنوان رئیس مجلس انتخاب کنند. تا انتخابات یک فرصت قابل توجهی داریم و تا آن زمان هم اتفاقات رنگارنگی را شاهد هستیم، چون فضای سیاسی ایران نشان داده اتفاقات قابل پیش‌بینی نیست و اتفاقات خاص می‌تواند معادلات را به هم بزند. »