برنامه جدید برای برخورد با مشترکین پرمصرف برق

کدخبر: 228970
اقتصادنیوز : صبوری اعلام کرد که توافقات اولیه برای افزایش تعرفه مشترکین پرمصرف در حال اجرا است و ما هم به عنوان مجری منتظر مصوبه مجلس برای اجرای آن خواهیم بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین ،حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ در گفتگویی با اشاره به افزایش مصرف برق در تهران اظهار کرد: برای جلوگیری از عبور پیک مصرف برق از ۵ هزار مگاوات برنامه ریزی‌های متعددی صورت گرفته است که مدیریت مصرف، همکاری صنایع و مصرف کنندگان بزرگ برای کاهش ۱۰ درصدی مصرف با استفاده از مولد‌های خود تامین و صرفه جویی ادرات دولتی که با تصویب هیات دولت تغییر ساعات سازمان‌ها را به همراه داشت برخی از تمهیدات برای مدیریت مصرف انرژی در شبکه توزیع است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ ادامه داد: همزمان با تصویب هیات دولت برای تغییر ساعات اداری، ۲۵۰ اکیپ برای ممیزی و پایش مصرف در تهران آغاز به کار کرد که با شناسایی ۱۲۰۰ سازمان و ادرات دولتی مرحله اول طرح انجام شد و برق ۲۰۰ سازمان قطع شد.

به گفته وی؛ کنترل شبکه توزیع برق تا پایان مرداد ادامه خواهد داشت و ۴۰۰ مگاوات برق با اجرای این طرح در شهر تهران صرفه جویی صورت گرفته است که سهم ادرات دولتی ۳۰۰ مگاوات است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با اشاره به نیاز شبکه به صرفه جویی ۱۰ درصدی برق تصریح کرد:همکاری مردم و تغییر ساعات اداری خاموشی با برنامه را با حداقل میزان به همراه داشته است و طی سه هفته گذشته به ندرت و به دلیل نقض فنی در شبکه قطعی در شبکه به وجود آمده است و برای تامین برق پایدار نیاز به ۱۰ درصد صرفه جویی در مصرف هستیم.

صبوری در پایان گفت:توافقات اولیه برای افزایش تعرفه مشترکین پرمصرف در حال اجرا است و ما هم به عنوان مجری منتظر مصوبه مجلس برای اجرای آن خواهیم بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما