کدخبر: ۲۲۹۶۴۶ لینک کوتاه

واکنش مسکو به تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه

اقتصادنیوز؛ سخنگوی وزارت خارجه روسیه تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه را اقدامی خرابکارانه دانست و گفت: این تحریم‌ها شهروندان شبه‌ جزیره کریمه را هدف قرار داده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز سه‌شنبه در واکنش به تحریم‌ های جدید اتحادیه اروپا علیه این کشور اعلام کرد: تحریم‌ های مذکور نتیجه سیاستی خرابکارانه است که شهروندان شبه‌ جزیره کریمه را هدف قرار داده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه افزود: غرب با وضع این تحریم‌ ها کسانی که در ورای محاصره انرژی در منطقه کریمه هستند را به ادامه این روند تشویق کرده و کسانی را که سعی دارند تأسیسات زیرساخت غیرنظامی در کریمه ایجاد کنند را تحت پیگرد قانونی قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: این سیاستی خرابکارانه است که هدفش تنها شهروندان کریمه هستند.

این در حالیست که ساعاتی پیش اعلام شد که اتحادیه اروپا ۶ شرکت دیگر روسی را به لیست تحریم های خود علیه مسکو افزوده است.

به موجب تصمیم جدید این اتحادیه دارائی های این شش شرکت در اروپا مسدود شده و شرکت های اروپایی از هر گونه ارتباط با آنها منع شده اند.

نام این شرکت ها به دلیل ارتباط آنها با جریانات مربوط به الحاق کریمه به روسیه و همچنین ساخت پل متصل کننده روسیه به کریمه، به لیست تحریم های اتحادیه اروپا افزوده شده است.

به موجب تحولات اوکراین و الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه روسیه وضع کرده و در حال افزایش این فشارها است.

هر چند برخی کشورهای اروپایی خواستار پایان یافتن این تحریم ها هستند اما بروکسل همچنان به رویکرد ضد روسی خود ادامه می دهد.