کدخبر: ۲۳۲۴۸۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
اخراج مامور ارشد FBI به دلیل ارسال پیام‌های ضد ترامپ

اخراج مامور ارشد FBI به دلیل ارسال پیام‌های ضد ترامپ

اقتصادنیوز: یکی از ماموران ارشد اداره تحقیقات فدرال آمریکا موسوم به اف.بی.آی. به خاطر ارسال پیام‌های متنی ضد ترامپ اخراج شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، آسوشیتدپرس نوشت، پیتر استرزوک که برای بیش از ۲۰ سال برای اف.بی.آی. کار می‌کرد به اتهام ارسال پیام‌های متنی ضد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از کار اخراج شد؛ این پیام‌ها برای جلوگیری از انتخاب ترامپ بعنوان رئیس جمهوری آمریکا ارسال شدند.

دیوید ال.بودیچ، معاون رئیس اف.بی.آی. درخواست تعلیق این مامور باسابقه را رد کرد و در نهایت روز جمعه دستور داد تا وی اخراج شود.

این مامور با سابقه نقش مهمی را بعنوان یکی از محققان در ارتباط با مداخله احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا ایفا کرد و همچنین بخشی از تحقیقات در ارتباط با استفاده هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات ترامپ در این انتخابات از سرور شخصی ایمیل در زمان به دست داشتن وزارت امور خارجه آمریکا را نیز در اختیار داشته است.

البته این نخستین بار نبود که وضعیت شغلی این مامور با سابقه تحت نظارت قرار گرفت.

سال گذشته میلادی نیز رابرت مولر، مامور ویژه رسیدگی به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این مامور را از  این پرونده کنار گذاشت؛ مولر متوجه شده بود که این مامور با لیزا پیچ، وکیل اف.بی.آی. ارتباط دارد.

پیام‌های میان این دو درباره ترامپ و انتخابات بودند.

این مامور در ژوئیه سال جاری میلادی در جلسه استماع کنگره حضور یافت و در آنجا گفته بود که اجازه نداده تا دیدگاه‌های شخصی‌اش بر کار حرفه‌ای وی تاثیری بگذارد.

وی به قانونگذاران گفته بود: در هیچ زمانی و در هیچ کدام از پیام‌ها ایده‌ها و عقاید شخصی وارد کار حرفه‌ای من نشده است.