کدخبر: ۲۴۴۶۹۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نتانیاهو: اگر فلسطینی‌ها هشیاری کافی داشته باشند، اعتراضات در مرز غزه را متوقف می‌کنند

اقتصادنیوز؛ نخست وزیر اسرائیل ضمن تهدید معترضان در نوار غزه گفت: اگر فلسطینی‌ها هشیاری کافی داشته باشند، اعتراضات در مرز غزه را متوقف می‌کنند.

به گزار اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل امروز در جلسه هفتگی کابینه، نهایت نارضایتی خود از راهپیمایی مردمی در مرز شرقی غزه را نشان داد.

نخست‌وزیر اسرائیل با بیان اینکه «ما خیلی به واکنشی از نوع رفتاری که ضربات بسیار قوی را تضمین می‌کند، نزدیک هستیم» مدعی شد که اگر فلسطینی‌ها هشیاری کافی داشته باشند، اعتراضات در مرز غزه را متوقف می‌کنند. 

طبق گزارش وبگاه خبری «فلسطین‌الیوم»، این مقام اسرائیلی همچنین به حماس هشدار داد که اگر پیام‌هایی را که اسرائیل تا الان از خود صادر کرده، درنیابد و حملات و اعتراضات در مرز غزه ادامه پیدا کند، آنگاه «به شیوه‌ای دیگر متوقف خواهند شد و این بسیار دردناک خواهد بود». 

«راهپیمایی‌ بازگشت» که اشاره به «حق بازگشت صدها هزار آواره فلسطینی به سرزمین فلسطین دارد» از ۳۰ مارس ۲۰۱۸ (۱۰ فروردین ۱۳۹۷) در راستای تأکید بر همین حق و همچنین در اعتراض به محاصره کامل غزه و نیز انتقال سفارت آمریکا به قدس، آغاز شده و هر هفته در مرز شرقی غزه با فلسطین اشغالی برگزار می‌شود.

گرچه تظاهرات‌کنندگان فلسطینی از ابتدای آغاز این تظاهرات بر ماهیت مسالمت‌آمیز آن تأکید کرده‌اند اما رژیم صهیونیستی به طور جدی از تبعات این تظاهرات نگران است و برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان از گلوله استفاده می‌کند و تا به امروز بیش از ۲۰۰ فلسطینی در این راهپیمایی‌ها به شهادت رسیده‌اند و تعداد مجروحان بالای ۲۱ هزار نفر اعلام شده است.

هفته گذشته، منابع امنیتی اسرائیل اعلام کردند، در پی جلسه امنیتی اخیر در تل آویو که در آن گزارش مربوط به تشدید فعالیت‌های گروه‌های فلسطینی در جنوب فلسطین اشغالی ارائه شد، آویگدور لیبرمن وزیر جنگ این رژیم دستور تقویت نیروهای نظامی در مرز با غزه را صادر کرده است.

بنا بر گزارش‌های نظامی در اسرائیل، ارتش اسرائیل، تدابیر امنیتی را در اطراف نوار غزه شدت بخشیده و سکوهای گنبد آهنین را در آنجا مستقر کرده است.